Суспільство

У Гнівані почали реалізовувати проект за фінансування ЄС, на який передбачено 970 тисяч євро. Фоторепортаж

18 жовтня 2018, 15:48

 У Гнівані приступають до реалізації проекту енергоефективності закладів освіти, медицини та соціальної сфери. Загальна вартість проекту 970 тис. євро, 78% коштів виділяє Євросоюз. Це найбільша фінансова допомога ЄС на розвиток місцевого самоврядування у Вінницькій області.

Про це 17 жовтня під час прес-туру повідомив міський голова Гнівані Володимир Кулешов.

«На сьогоднішній день наші основні проблеми пов’язані із нестачею адміністративних приміщень. Можна сказати, ми ходимо по місту і шукаємо будівлю, де могли б розташувати якийсь відділ. У нас немає жодного спортивного залу. Тому ми плануємо скоро збудувати спортивну залу біля однієї зі шкіл. Це буде міська спортивна зала, але використовуватиметься школою», – зазначив мер Гніванської ОТГ Володимир Кулешов.

Загальний бюджет міста на сьогоднішній день складає 95 млн гривень, із них 43 млн – власні надходження. На кожен інфраструктурний розвиток виділено 1 млн 370 тисяч гривень, їх міська рада виділила на розвиток громад, які приєдналися.

У ході прес-туру, міською радою було продемонстровано заклади, де вже почали реалізовувати проект: гімназія №2, дитячий садочок та центр первинної медико-санітарної допомоги.

За словами директорки Гніванської гімназії №2 Ірини Бондарчук, на сьогоднішній день школа забезпечена майже усім необхідним, щоб надавати учням якісну освіту. Зазначила лише, що допомоги потребують комп’ютерні класи.

Наприкінці серпня на сесії ОТГ депутати прийняли рішення, яким передбачено розширити структуру відділу освіти Гніванської міської ради, затверджено положення і штат працівників відділу. Структура освіти Гніванської міської ради:

  • Відділ освіти Гніванської міської ради. Входить три людини – начальник відділу освіти, головний і провідний спеціалісти;

  • КУ «Гніванський методичний кабінет». Входить – завідуючий методичним кабінетом і методистом, люди, які надають методичні послуги;

  • КУ «Центр з обслуговування закладів освіти», так звана централізована бухгалтерія. До неї входить 8 штатних одиниць.

До складу відділу освіти Гніванської міської ради входить 6 закладів загальної середньої освіти. Навчається 1698 дітей, для ОТГ це не мала кількість. Також у відділі освіти працює 7 закладів дошкільної освіти. У них функціонує 23 групи, в яких виховується 541 дитина.

Поряд із відділом освіти, мерія планує створити відділ господарського обслуговування.

«Ми плануємо створити ще відділ господарського обслуговування. Щоб у кожній школі не був електрик, сантехнік, а було централізовано 2-3 людини, тоді вони мобільно зможуть об’їжджати школи і робити свою роботу», – розповідає Гніванський міський голова Володимир Кулешов.

Також за рішенням ОТГ було створено КЗ «Гніванська публічна бібліотека», до якого входить 6 бібліотек, зокрема 3 сільських. При бібліотеці постійно діє центр громадських ініціатив.

«Основними нашими завданнями є створення комфортного бібліотечного середовища та сприяння іміджу бібліотеки. Ми співпрацюємо із людьми з особливими потребами. Активно позиціонуємо свої послуги через інтернет. Впроваджуємо інноваційні форми та методи роботи, тобто задля розповсюдження якоїсь інформації, ми приносимо книги навіть додому. Інформаційна функція – одна з пріоритетних функцій нашої публічної бібліотеки», – розповіла бібліотекарка.

Для людей поважного віку проводяться уроки комп’ютерної грамотності та адаптації у світі нових технологій.

Наступним закладом став один із 4-х дитячих садочків, у яких буде реалізовуватись виграний міською радою європейський грант.

«Не дивлячись на те, що у 2012-2013 роках тут замінили усі вікна та двері, на сьогоднішній день за умовами європейського гранту, ми маємо знову змінювати вікна, утеплювати стіни, переробляти дах», – зазначив В. Кулешов.

«Гніванський центр первинної медико-санітарної допомоги», був створений 1 березня 2018 року, необхідність такого центру стала у зв’язку зі створенням ОТГ.

«Громада захотіла, щоб у нас був свій центр, зі своїми коштами, лікарями та обладнанням. Ми пройшли всі етами реформи медицини і на сьогоднішній день ми працюємо як комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», – розповів головний лікар Гніванського центру первинної медико-санітарної допомоги Микола Старшук.

Складається центр із двох амбулаторій. Одна з них працює у м. Гнівань, інша – с. Могилівка. На даний момент лікарня потребує капітального ремонту всередині, мерія планує провести ремонтні роботи протягом 2 років. Ззовні закінчили роботи над зміною даху, вікон та асфальтування території. Єдине, що в лікарні зробили – ремонт у реєстратурі. 

Через два тижні у Гнівані планують відкрити Центр вторинної медичної допомоги.

Довідка:

Гніванська міська об’єднана територіальна громада була створена у 2017 році. 29 жовтня 2017 року відбулися перші вибори. ОТГ складається із 4-х населених пунктів. Центр населення громади – Гнівань, до нього приєдналося три села: Грижинці, Демидівка і Могилівка. На сьогоднішній день в ОТГ до 15 тис. населення.

В місті реалізують проект: «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика для сталого розвитку міста Гнівань».

Проект фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» та реалізується Гніванською міською радою у партнерстві з Громадською організацією «Єврорегіон «Дністер». 

Гімназія №2

Дитячий садок

Гніванський центр первинної медико-санітарної допомоги

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гроші проект єс 
Матеріали по темі