Місто

У холі залізничного вокзалу презентували «Вінницьку милю» - 4 ідеї реконструкції проспекту Коцюбинського. Фото

6 липня 2018, 11:20

 6 липня у холі залізничного вокзалу презентували варіанти реконструкції проспекту Коцюбинського. Це роботи чотирьох команд урбаністів, які працювали над ними кілька місяців. Проект об’єднали спільною назвою – «Вінницька миля».

«Довжина проспекту близько 1600 метрів, що дорівнює милі, тому проект називається «Вінницька миля», - пояснив заступник міського голови Владислав Скальський.

Посеред фойє розмістили великі стенди з візуалізаціями можливих змін. Вони будуть розташовуватися там протягом тижня, щоб всі охочі могли ознайомитися з напрацюваннями. Потім фахівці синтезують найкращі ідеї з кожного проекту, аби створити єдине просторове бачення перевтілення проспекту Коцюбинського. Остаточний варіант представлять до Дня міста.

Сьогодні вінничани з цікавістю підходили до стендів. Правда, не всі могли розібратися у схемах і підписах. Від старших людей лунали думки, що втілення задуму в реальність буде дуже дорого коштувати і це не доречно, коли в країні війна. Натомість, молодь більш позитивно відреагувала на виставку.

«Однозначно, приємно, що такі проекти відбуваються в місті. З’являються зони для бізнесу, відпочинку. Де можна просто вийти прогулятися. Проекти подивився, можу сказати, що подобаються всі.

Можливо, тут дійсно потрібно прокласти трамвайні колії, бо транспорту, що є, не вистачає.

Це ворота у місто і треба зробити проспект більш привабливим. Щоб вийшов, подивився - і захотілося залишитися у цьому місті», - розповів Вiнниця.info вінничанин Сергій.

Нагадаємо, що 23-24 квітня команди урбаністів з Івано-Франківська, Києва, Львова та Вінниці презентували напрацьовані проекти щодо комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського. Над створенням працювали три місці. Усі колективи вважали за доцільне продовжити трамвайну лінію по проспекту Коцюбинського – від площі Перемоги до залізничного вокзалу. Акцентували увагу на «розкиданості» зупинок громадського транспорту. Практично кожен пропонував створювати так звані «транспортні хаби», які стануть просто необхідними при впровадженні у місті єдиного електронного квитка, тобто об’єднувати зупинки.

Львівська команда презентувала концепцію під назвою «Інтуїтивно зрозуміла вулиця», що передбачає створити зрозумілий простір, де навіть людина, яка потрапила туди вперше, одразу орієнтується, як дістатися до певної установи, де сісти на громадський транспорт або як пройти пішки. Вулиця має розвинену і рівномірно розподілену торговельно-розважальну функцію. Цікавий транспортний вузол було розроблено на площі Героїв Чорнобиля – на місці значної площу асфальту проектом передбачено сквер.

Київська команда пропонує концепт «Дій, Замостя!», що позиціонує мікрорайон як центр подій, успішного бізнесу та комфортного життя і полягає в розвитку субцентрів. Субцентри – це сома достатні осередки культурного, суспільного, економічного життя, які функціонують незалежно, при цьому підсилюють один одного та загалом створюють унікальний просторовий образ проспекту. Пропонується поетапність роботи з такими локаціями: площу Перемоги проводити до ладу вже зараз, площу Героїв Чорнобиля і територію навколо неї – протягом найближчих 5 років, центральний ринок – протягом 10 років, привокзальну територію включно з колишнім Вінницьким заводом транспортних агрегатів та м’ясокомбінатом – через 15 років.

Івано-Франківська команда позиціонує проспект Коцюбинського як «хребет» Замостя, на якому мають розвиватися комерційні та громадські активності. За задумом урбаністів, район слід розглядати як бізнес-центр. Крім того, архітектори пропонують зафіксувати лінію поверхневості, відновити квартальну сітку на вулиці, а різну ширину проспекту використати для створення місць відпочинку, розваг. Команда розробила профіль вулиці, в якому є дві виділені смуги: під трамвай (разом  із зеленим бульваром) та під тролейбус і автобуси. Паркування пропонується розмістити на сусідніх вулицях, а проспект розвантажити, залишивши по одній смузі руху авто в кожен бік. Таким човном комерційно пожвавляться сусідні до проспекту вулиці. Цікавою є пропозиція влаштувати дорожнє кільце на площі Перемоги.

Вінницька команда презентувала концепцію під назвою «Зелена миля». Ідея полягає у створенні потужної «живої» лінії, яка дозволяє перетворити проспект на справжні ворота в місто. Урбаністи виділяють пішоходів та велосипедистів як головних дійових осіб в даному просторі. А також вважають громадський транспорт пріоритетним з-поміж інших. Проспект підсилюється зеленими масивами по всій довжині та дозволяє включити в міське життя окремі ділянки вздовж проспекту.

 

Вiнниця.info 


Теги: Вінниця 
Матеріали по темі