Суспільство

У храм на Вінниччині призначили нового священика, бо попередній не хотів покидати московський патріархат

8 січня 2019, 15:37

 Напередодні свята Різдва Христового релігійна громада святого великомученика Димитрія Солунського с. Стадниця Вінницького району приєдналася до Православної Церкви України. Перед цим віряни висловили недовіру своєму колишньому настоятелю отцю Миколаю Строку, котрий не підтримав прагнення пастви бути в Українській Церкві.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ.

За таке рішення висловилися майже 600 мешканців села. На прохання релігійної громади новим настоятелем парафії був призначений молодий випускник Волинської духовної академії ієрей Петро Лущинський.

7 січня, в день свята Різдва Христового, отець Петро відправив першу Божественну літургію у Стадниці. Зустрічали священика щирими вітаннями і традиційним українським короваєм. Під час богослужіння церковним хором керувала дружина о. Петра матінка Оксана, яка має музичну і педагогічну освіту.

Після Літургії і проповіді новий настоятель спілкувався з парафіянами про події у церковному житті України та про духовні потреби жителів Стадниці, а потім колядував разом з усіма у храмі.

Під пастирську опіку ієрея Петра Лущинського указом митрополита Вінницького і Барського Симеона передано також парафію с. Сокиринці Вінницького району.

Раніше ми писали, що у Вінницькому районі люди поросять призначити нового священика, бо їх батюшка відмовляється переходити до Помісної церкви.

У Калинівському районі 2 храми перейшли до Помісної української церкви.

У Вінниці до Помісної церкви приєднався храм, розташований у колишньому бункері радянської армії.

Громада храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», що розташований у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру, приєдналася до Помісної Церкви.

Нагадаємо, першими до ПЦУ у Вінниці перейшов Митрополит Вінницький і Барський Симеон з громадою Спасо-Преображенського собору. Потім у Вінницькій облaсті ще три пaрaфії приєднaлися до Прaвослaвної Церкви Укрaїни.

 Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі