Суспільство

У Іллінцях почали продавати подрібнену деревину, яку вирізають вздовж узбіч та з чагарників

22 квітня 2021, 13:52

Коштом тирси – нові колеса, запчастини до техніки або спецодяг. У Іллінцях почали продавати подрібнену деревину, яку вирізають вздовж узбіч, та з чагарників. А вторговані кошти вкладатимуть у розвиток місцевого комунального господарства. Хто став першим замовником, та скільки віддасть грошей за тонну сировини, в ексклюзивному інтерв'ю Вінниця.info розповіли керманичі цієї територіальної громади.

«Три роки тому ми придбали габаритний подрібнювач деревини. Він здатен щоденно переробляти від 10 до 20 тонн гілля після санітарної вирізки. Приблизно стільки ми щоденно вирізаємо на території громади: узбіччя, кладовища, території соціальних та закинутих приміщень, також вздовж вулиць. Отриманою щіпою опалюємо школи, садочки, медичні заклади, і так далі. А от нині, коли опалювальний період завершився, тирсу вирішили продавати. Адже не рентабельно її висушувати та зберігати до початку наступних холодів. Знайшли підприємця, який у сусідньому регіоні займається нагрівом води. У нього устаткування якраз для тирси. Тому, перша партія, 30 тонн вантажу, вже готова виїхати до нього», - розповідає нашим репортерам міський голова Іллінецької ОТГ Володимир Ящук.

Іллінецькі чиновники та підприємець-покупець зійшлися на ціні у межах 800 гривень за тонну тирси.

«Всі вторговані кошти ми передаємо на удосконалення та розвиток нашого місцевого комунального підприємства «Добробут», яке і здійснює роботи. Будуть придбані нові колеса на техніку, деталі, які необхідні, спецодяг. Щіпу до покупця ми доставлятимемо своїм ходом», - зауважив Олег Дмитрик, перший заступник голови Іллінецької ОТГ.


Нагадаємо, якщо по всій Вінниччині тільки привчаються до сортування сміття, то мешканці Іллінців вже давно звикли розкидати по контейнерах окремо: папір, метал, пластик, поліетилен. До речі, з двох останніх другий рік ту виробляють тротуарну плитку та вкладають нею територію по всій своїй громаді. Для цього спеціально купували обладнання зроблене на заводі у сусідньому Барському районі.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина ОТГ розвиток 
Матеріали по темі