Культура

«У історії на кухні» та «Смаки натюрморту»: у Вінниці стартував історико-гастрономічний проект. Фото

18 грудня 2019, 12:37

17 грудня у Вінницькому краєзнавчому музеї стартував історико-гастрономічний проект. У стінах музею відкрили дві виставки – «У історії на кухні» та «Смаки натюрморту», також експозиції старовинний посуд з порцеляни, предмети зі скарбу столового срібла, що, ймовірно, належав родині Ґрохольських.

Про це повідомляє Вінницький обласний краєзнавчий музей.

«У виставкових залах музею мистецтво, історія, гастрономія та кулінарія гармонійно об’єдналися в одному неймовірному заході. Відбулося відкриття та презентація виставок «У історії на кухні» та «Смаки натюрморту».

У Великому виставковому залі експонуються роботи відомих вінницьких художників. Багато з них були присутні на відкритті цього проекту, а окремі навіть доповнили свої полотна власноруч приготовленими смаколиками, що ніби зійшли з їх картин.

В історичній експозиції представлено кухонні і столові предмети від кам’яного віку до ХХ ст. З-поміж експонатів – унікальні археологічні знахідки, етнографічні цікавинки, вишуканий посуд з порцеляни, фаянсу, а також предмети зі скарбу столового срібла, що, ймовірно, належав родині Ґрохольських, кухонні «гаджети» минулого століття тощо.

Справжньою родзинкою стала дегустаціями страв подільської кухні від шеф-кухаря, митця у кулінарії Віктора Палевського. Відкриття буквально видалося смачним: рулетики зі щуки з чорнилами каракатиці; намазанки з хрону, бузини та гірчиці з бузиновим оцтом; форшмак з копченої дунайки у тоненькому слайсі редьки; «бородинський наполеон» з ікрою щуки та оселедця та багато іншого», – йдеться в дописі.

Виставки експонуватимуться до 26 лютого 2020 року. Для відвідувачів проводитимуть екскурсії та лекції на теми їжі в історії та мистецтва, у яких візьмуть участь дослідники подільської кухні Тетяна Пірус та Олена Павлова.

А 21 грудня о 16-й годині. відбудеться кураторська екскурсія від Тетяни Журунової (без дегустації, реєстрація за тел. 098 462 44 05).Вінниця.info, фото Вінницького краєзнавчого музею

Теги: гастрономічний проект виставка 
Матеріали по темі