Суспільство

У кафедральному соборі Вінниці та біля нього одночасно молилися священики ПЦУ і прихильники Московського патріархату. Фото

14 травня 2019, 11:09

14 травня у Вінниці під стінами Спасо-Преображенського кафедрального собору автокефальної церкви України священики Московського влаштували службу. Молилися з нагоди дня пам'яті священномученика Макарія, могила якого розташована на території храму.

Біля собору збудували спеціальний дерев’яний постамент, на якому стояли батюшки. Очолив службу Варсонофій. Під стінами кількової споруди правили близько півсотні священиків, а також – до двох сотень вірян, хоча анонсували тисячне зібрання.

Зі сторони площі Тараса Шевченка розташували столи. На них стояли паски, крашанки, проскурки та бутлі з вином, яке розливали у пластикові стаканчики.

Протоієрей Володимир Пучков запевнив, що жодних провокацій та захоплень представники Московського патріархату не планують. Разом з тим люди тримали в руках плакати з провокаційними проросійськими написами: «Наша церква УПЦ», «Злодії поверніть собор та єпархію», «Гріх розколу не змивається навіть мученицької кров’ю», «Вінниччина за Блаженнішого Онуфрія»… Віряни розташувалися на тротуарі, тому зранку чимало людей змушені були йти проїжджою частиною. Служба тривала понад три години.

Разом з тим у Спасо-Преображенському кафедральному соборі православної церкви України службу з нагоди Дня Макарія очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Разом зі своїми священиками владика виходив на вулицю.

Жодних конфліктних ситуацій та сутичок правоохоронці не зафіксували.Вінниця.info

Теги: церква митрополит Симеон ПЦУ МП 
Матеріали по темі