Суспільство

У колесах були гнізда: у Барі ставлять на хід «полуторку», яка 30 років простояла на п'єдесталі. Фото

4 грудня 2020, 17:17

У навчально-виробничих майстернях Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ кипить робота з реставрації ГАЗ-АА («полуторка»). До весни 2021 машину планують поставити на колеса. Вона має неймовірну історію. На Вінниччину потрапила ще 1946 року.

«На ній їздив наш місцевий житель. Працював тут. Близько трьох десятків років тому тодішнє керівництво АТП-10552 вирішило поставити її на п'єдестал. Чому? Легенд багато. Кажуть, що цю машину навіть у кіно знімали. Але факт є фактом: як експонат вона вже 30 років», – розповідає Вінниця.info керівник ВСП «Барський фаховий коледж транспорту та будівництва НТУ» Йосип Кібітлевський.

До навчального закладу «полуторка» потрапила навесні цього року,після того, як автопідприємство розвалилося. Аби легендарна вантажівка не була розібрана, вкрадена або ж до решти поіржавіла, її віддали на відновлення.

«Коли її привезли, то на колесах ззаду навіть гнізда птахів знайшли. Ми її перебрали повністю. Роботи непрості, потребують багато часу та коштів. Деякі агрегати виготовляємо власноруч: кабіну, кузов, радіатор, сидіння. До наступної весни плануємо поставити на колеса та використовувати для популяризації нашого навчального закладу й міста. Ймовірно, перший виїзд буде присвячений Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», –зауважує Кібітлевський.

Довідка: ГАЗ-АА («полуторка») - радянський вантажний автомобіль Нижньогородського (у 1932 році), пізніше -Горьківського автозаводу, вантажопідйомністю 1,5 т (1500 кг), відомий як полуторка. Зразком послужила американська вантажівка Форд моделі АА зразка 1930 року. Згодом її перепроєктували за вітчизняними кресленнями.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниччина полотурка реконструкція 
Матеріали по темі