Економіка

У Крижополі капітально відремонтували дорогу

18 листопада 2021, 08:53

У Крижополі за співфінансування з дорожнього фонду і коштів громади відремонтували дорогу. Селищна рада подала проєкт капітального ремонту дорожнього покриття по вулиці Гаврилюка на конкурсну комісію, пройшла відбір і отримала фінансування. Ця дорога у Крижополі – одна з 34 комунальних доріг Вінниччини, які отримали на ремонт співфінансування з дорожнього фонду.

Про це повідомляють в управлінні у справах медіа та комунікацій обласної ради.

Щоб дати громадам можливість відремонтувати більше доріг, обласна Рада внесла суттєві зміни у фінансування і умови розподілу коштів. Суму коштів у бюджеті на ремонт комунальних доріг було збільшено втричі. Одночасно зменшено відсоток співфінансування з боку громад – із від обов’язкових 50% до мінімальних 10-15%.

Нині 372 метри комунальної дороги в Крижополі вже капітально відремонтовано. На облаштованих тротуарах виділили смугу і для велодоріжок.

Крижопільський селищний голова Володимир Василишен розповідає на такі масштабні ремонти без підтримки обласної влади молодій громаді знайти кошти було б важко.

- Дорога була в катастрофічному стані, були ями, вибоїни. Дорога була зроблена в 1990 році. Шар асфальту був 3 сантиметри. Тепер перший шар асфальту - 7 сантиметрів, другий – 6 сантиметрів, - зазначає Володимир Василишен. - Ця дорога – об’їзна. Вона зменшує транспортне навантаження у центрі міста. Надіюся, що служитиме довго, підрядники дали гарантію 7-9 років.

Із місцевого бюджету на ремонт дороги виділили 918,5 тис. грн. Це 21% загальної вартості робіт. Ще понад 3 млн грн – надійшло із дорожнього фонду.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголошує, що обласна Рада шукає і знаходить дієві механізми для підтримки громад.

- Ми змінили підходи до ремонту доріг і застосували надзвичайно зручний інструмент для допомоги громадам, оскільки мінімальна сума фінансування з боку громад тепер абсолютно підйомна, вона становить до 20%.Раніше було 50%, але такі кошти могли знайти хіба що дуже потужні громади з великими бюджетами. Але наше спільне завдання, щоб усі громади ефективно розвивалися, - каже Вячеслав Соколовий. – Маємо схвальні відгуки від громад. І є великий запит на такий проєкт. Тож будемо працювати, щоб і обласний, і місцеві бюджети наповнювалися. Усі надходження, які можна використовувати з державного бюджету для розвитку громад, теж треба застосовувати. Це кошти платників податків, які спрямовуються на розвиток територій.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - обласної ради

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дорога в Крижополі 
Матеріали по темі