Суспільство

У лісах Вінниччини вирощують горіхи карія пекан. Фото

25 жовтня 2021, 15:28

Дев’ять тонн жолудя, тонна горіхів. Такий врожай насіння на весняну розсаду зібрали у лісах Тульчинського ЛМГ. Там також заготовляють насіння інших лікарських порід та карії пекан - плоди цього дерева зовні нагадують волоський горіх і використовуються в кулінарії. Ростуть здебільшого на південному сході США. Культивуються також у Криму, Кавказі та Середній Азії.

«Насіння перевіряють на якість і відповідність стандартам, готують до пророщення та висіву. Кожна партія заготовленого насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції. Адже висіватись має лише якісне насіння, з хорошими властивостями. Отож, більша частина насіння уже висіяна у лісових розсадниках, а частину жолудя залишили у насіннєвому сховищі для того, щоб навесні висіяти у палети для вирощування сіянців дуба із закритою кореневою системою», - повідомляє пресслужба Вінницького ОУЛМГ.

Нагадаємо на Вінниччині шість дубів-довгожителів складають конкуренцію молодим деревам у посадковому матеріалі. А у «Гайсинському лісгоспі» цьогоріч було заплановано зібрати 5400 кілограмів жолудів з дуба.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото пресслужба Вінницького ОУЛМГ.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина ліс горіхи карія пекан 
Матеріали по темі