Суспільство

У Могилів-Подільській лікарні почали робити операції на серці – відкрили кардіоцентр

9 червня 2021, 16:36

В Могилів-Подільському відкрили відділення рентгенендоваскулярної хірургії та нову ПЛР-лабораторію. Там вже провели першу операцію зі стенування судин. Пацієнт – 68-річний місцевий житель, колишній військовий. Почувається добре. Операція – безкоштовна.

Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов, директор інституту Амосова Василь Лазоришинець, міський голова Могилів-Подільського Геннадій Глухманюк, народні депутати Ірина Борзова та Геннадій Вацак, зазначають, що кардіоцентр необхідний для порятунку життів.

«Дуже важливо, що на відстані 120 кілометрів від Вінниці відкрився сучасний кардіоцентр – в м. Могилів-Подільський. У Вінницькій області, як і по Україні, на першому місці по захворюванням – інсульти, на другому – серцево-судинні хвороби і на третьому – онкологія. За такої сумної статистики серцево-судинних захворювань, дуже важливо, що в регіонах відкриваються такі центри.

Розкажу історію про ангіограф. Вн був придбаний багато років тому, витратили 23 млн грн. Держава дала 19 млн грн., решту – місцева влада. Але ж він простоював, не працював для людей. А що таке державна політика в сфері медицини? Це адміністрування. Тому було прийнято рішення – відкрити сучасний кардіоцентр в м. Могилів-Подільський. І завдяки всім нашим спільним зусиллям це відбулося. Хочу окремо подякувати Василю Васильовичу Лазоришинцю – директору Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні Амосова, академіку НАМН України. Без нього цієї події б не відбулося. Дякую за навчання наших спеціалістів під час стажування в інституті Амосова. До вересня ще два лікаря мають пройти навчання», - сказав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

Василь Лазоришинець повідомив, що зараз в черзі на операцію стоїть 320 чоловік. А загалом, майже дві тисячі людей потребують цієї допомоги.

«Це для регіону величезна подія, вона загальноукраїнського значення. Якщо на початку 90-х років в Україні було всього два кардіоцентри – Інститут Амосова і Львівський обласний кардіоцентр, то зараз в нас 48. Ваш буде 49-й центр кардіохірургічної реприфузії. Що це таке. Нам треба не дати змогу відбутись інфаркту. А якщо інфаркт міокарда відбувся, то треба протягом 90-120 хвилин реприфузувати коронарну артерію. Тобто відкрити ї і відновити кровотік по цій артерії. Звісно по наших дорогах навіть зі швидкістю 120 – 140 кілометрів цей час буде втрачатись. А так, йде наближення та пришвидшення надання медичної допомоги і доступність допомоги. Операція, яка була виконана, показала, що нікуди не треба їхати, ні у Вінницю, ні в Київ, а можна прооперувати тут. На місці», - зазначив Василь Лазоришинець.

Перше оперативне втручання у кардіоцентрі провели лікар-кардіохірург з клініки М. Амосова Фанта Станіслав Миколайович та лікар-хірург «Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування» Дідур Олег Миколайович, який стажувався в клініці Амосова.

Сьогодні вранці прооперований В'ячеслав Миколайович вже мріє про риболовлю. Після обстежень його можуть виписати за кілька днів.

«Операція була без наркозу. Хвилин 30-ть. І я навіть не відчував нічого. Зараз, я думаю, після цієї операції, все буде нормально. Будемо далі рибалити і полювати», - каже прооперований В’ячеслав Горецький.

Що означає для мешканців Могилів-Подільского відкриття кардіо-центру, ми запитали у них самих.

«Легше буде тим самим літнім людям. Бо не треба далеко їхати. У таких людей немає фінансів, тієї допомоги, яка може дати наша держава», - каже АлінаСавченко.

«Не потрібно буде їхати аж у Вінницю, до Києва. У мене теж було таке недавно велике горе, тому я знаю, про що говорю», - зітхає Георгій Вода.

Кардіоцентр

ПЛР-лабораторія

Брифінг


Довідка.

КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ» є закладом вторинного рівня надання спеціалізованої медичної допомоги, спектр медичних послуг охоплює майже весь південний регіон області, а це понад 300 тисяч населення. В лікарні працює висококваліфікований штат фахівців – 71 лікар і 198 працівників з середньою медичною освітою.

За ініціативи обласної державної адміністрації у закладі завершено реконструкцію та створення кардіохірургічного відділення лікарні. Його реконструкцію розпочато ще два роки тому. Загальна кошторисна вартість склала 23 013,541 тис. грн, загальна вартість виконаних робіт - 21 238,168 тис. грн. З ДФРР було виділено 9 999,999 тис. грн, за рахунок субвенції з державного бюджету було вділено 5 700,000 тис. грн, з місцевих бюджетів – 5 531,169 тис. грн. Кардіовідділення оснащено системою вентиляції та відповідним устаткуванням. На це було виділено 1 млн гривень.

Відділення готове до прийому пацієнтів. Тут повністю функціонує реанімаційний блок, обладнані функціональні ліжка. Відділення забезпечене апаратами ШВЛ та дефібриляторами, система інтенсивної терапії розрахована на 8 ліжок.

Із відкриттям Центру, Могилів-Подільська лікарня розширила спектр медичних послуг, що дасть можливість значно покращити діагностику і лікування хворих в умовах лікарні, перш за все тих, хто потребує кардіохірургічних втручань.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: кардіоцентр Могилів-Подільський 
Матеріали по темі