Здоров‎’‎я

У МОЗ пояснили, чим найкраще лікуватись, коли захворів на грип чи застуду

24 вересня 2021, 15:26

Майже 64% людей помилково вважають, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками. Проте, медики наголошують, що антибіотики не діють на віруси. На сайті МОЗ роз’яснили, чим найкраще лікуватись, коли захворів на ГРВІ

«Я довго кашляю — антибіотик», «Температура три дні — антибіотик».

Люди зловживають антибіотиками без звернення за медичною допомогою, не відрізняючи бактеріальну інфекцію від вірусної. Водночас призначити антибіотик може тільки лікар за результатами аналізу крові.

То що робити, якщо підхопив ГРВІ?

Перша рекомендація - повідомити про це свого сімейного лікаря. Друга може звучати нудно, але вона дійсно працює, а головне - не шкодить вашому здоров’ю: найдієвіший метод лікування гострої респіраторної інфекції - симптоматичний. Він передбачає вплив на окремі симптоми захворювання (наприклад, приймання судинозвужувальних препаратів під час нежиттю).

Тож у разі виникнення ГРВІ найкращими «ліками» є:

  • Відпочинок та ліжковий режим
  • Рясне пиття теплої рідини
  • Провітрювання приміщення проживання
  • Збалансоване та раціональне харчування
  • Жарознижувальні препарати (у разі необхідності)

А як же ускладнення?

Антибіотики теж у цьому не допоможуть. Якщо ви маєте ризик розвитку ускладнень від грипу (а він також є вірусною інфекцією), й у вас немає щеплення, лікар може запропонувати специфічні препарати, що використовують виключно для попередження важких форм грипу.

За даними Центру громадського здоров’я, 90 % усіх антибіотиків, призначених на рівні сімейної медицини, використовують для лікування інфекцій дихальних шляхів. 90 % таких інфекцій спричинені вірусами).

Антибіотики не діють на віруси. Тож, якщо ви приймете антибіотик, ваша вірусна інфекція нікуди не зникне, а ризик того, що антибіотик вам не допоможе в майбутньому, — сильно підвищиться.

Медики наголошують, не займайтеся самолікуванням. У разі виникнення перших симптомів ГРВІ, - звертайтеся до свого сімейного лікаря та проконсультуйтеся з ним з приводу необхідності вживання антибіотиків.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: як лікувати ГРВІ 
Матеріали по темі