Суспільство

У національному парку «Кармелюкове Поділля» на Вінниччині розцвіли проліски і проснулись борсуки

8 лютого 2023, 16:06

На Вінниччині, на території Національного природного парку «Кармелюкове Поділля», взимку розцвіли проліски. Також повідомляють що помітили сліди борсука, який взимку зазвичай спить.

Спостереженнями поділились на сторінці Національного парку.

«Кінець січня та початок лютого був безсніжний та теплий, нагадуючи за температурним режимом весну. Аномально тепла погода цьогоріч призвела до процесів, які далеко не відповідають календарній порі року.

Через аномальне тепло, на території НПП «Кармелюкове Поділля» на початку лютого вже з’явилися перші поодинокі квітуючі підсніжники, на деяких деревах та кущах можна побачити бруньки, а саме: на саджанцях Береки (Sorbus torminalis) на території Червоногребельського розсадника», - зазначено у повідомленні.

Тварини теж по своєму переживають аномально теплу зиму. При проведенні патрулювання території парку, інспекторами помічено сліди борсука європейського (Meles meles). Зазвичай у цей період він перебуває у зимовій сплячці, проте судячи зі слідів та знімків фотопастки – борсук не спить.

Довідка.

Парк знаходиться на схилах Подільської височини, в південно-східній частині Вінницької області, розташований на території Тростянецького та Чечельницького районів, на берегах річки Савранка, правій притоці Південного Бугу і є південними воротами подільського краю.

Площа природно-заповідного фонду Парку складає 20 203,4 га.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: національний парк 
Матеріали по темі