Суспільство

У найбільшій бібліотеці Вінниччини «сховали» Лєрмонтова, Пушкіна та інших російських авторів

14 вересня 2022, 18:02

У Вінницькій обласній бібліотеці на полицях уже майже не знайти російської літератури. Ще влітку Мінкульт надав рекомендації щодо вилучення з карткових та електронних каталогів книжок російських авторів. Вінниця.info вирішила дізнатися, чи є у найбільшій бібліотеці області книги, що потрапили під санаційний список і що будуть робити із російськомовною літературою.

В одному із читальних залів книгозбірні виставлена нові художні книги українських та іноземних авторів. А от російських відомих романів чи традиційного Пушкіна, Льва Толстого чи Лєрмонтова уже не знайти. Їх вилучили не лише із полиць а й електронних каталогів.

«Звісно до нас приходять читачі, які хотіли б і надалі читати книги російських авторів та художні книги, в тому числі любовні романи і детективи та історичну літературу і ми розуміємо, що це може мати шкідливий вплив на погляди наших читачів. Тому ці книги ми перемістили у книгосховище і надалі будемо із ними ретельно працювати. Все, що на наш погляд малозначуще ми утилізуємо, а залишимо видання, які необхідно зберегти для подальшої наукової роботи, де дослідники будуть робити якісь аналізи чи наукові роботи.

Якщо хтось захоче ознайомитися з творами відомих Пушкіна, Лєрмонтова та інших російських класиків – ці книги ми перемістили до сховища. Вони будуть зберігатися там і їх ми будемо видавати за запитом. Теж саме стосується рідкісних російських книг, які є історично цінні – вони будуть знаходитися у фондах рідкісних та цінних видань, але доступ до них теж обмежений», - зазначає директор бібліотеки Лариса Сеник.


На сайті міністерства культури опубліковані рекомендації, щодо актуалізації бібліотечних фондів. Зокрема, опублікований список забороненої санкційної літератури. В списку понад 300 книг та авторів. Більшість з них антиукраїнські і містять агресивну пропаганду Приміром: Лев Вершини «Украина – вечная Руина. Гопак на крови». Серия «Информационная война», Константин Кеворкя «Унесённые Майданом. Украинский дневник Книжный мир», чи от Вадим Андрейченко «Окно Донбасса. Герои Новоросии».

Журналіст Вінниця.info поцікавилась, чи були подібні видання у нашій обласній бібліотеці.

«Більшість книг з санкційного списку, за період 2013 – 2014 року ми не отримували і їх не було в нашій бібліотеці. Пригадую лише дві книги нам принесли в дарунок читачі. Ми перевірили і ці книги були серед списку заборонених. Тому ми їх відразу вилучили», - зазначає Лариса Сеник.

За її словами, змінився і попит на літературу та смаки вінничан. Найбільше зараз для домашнього читання беруть сучасну художню та історичну літературу.

Періодично обласна бібліотека отримує від Інституту книги нову літературу.

До речі, в науковій обласній бібліотеці триває акція: «Бібліотека для воїна». Збирають книги для поповнення бібліотек військових частин, а також воїнам на фронт, у військовий шпиталь.

Пропонують вінничанам приносити україномовну літературу, сучасних авторів, або ж історичні видання.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бібліотека російська література 
Матеріали по темі