Суспільство

У Південному Бузі виловили дуже рідкісну рибу

14 вересня 2015, 10:33

 В Південному Бузі знову з’явилась стерлядь. При проведені промислового вилову риби в районі с. Дзвониха, Тиврівського району рибалкам підприємтва КП «Гніваньводопостач» в сітку попало кілька особин стерляді.

Про це інформує прес-служба Рибоохорони Вінниччини.

Річка Південний Буг – місце минулого проживання стерляді. Тут є дуже різноманітні ділянки, в тому числі з швидкоплинними перекатами, зимувальними ямами, де природою створені всі умови для відтворення цього цінного виду риби. Водне середовище і достатня кормова база тут повністю відповідає її життєвим вимогам.

Зникла стерлядь з ареалу р. Південний Буг з різних причин. Основні це зарегулювання проточних водойм та забруднення води.

Стерлядь прісноводна відноситься до зникаючого виду. З метою збереження її популяції, даний вид занесений до Червоної книги України, тому вилов її суворо заборонений ще з 1985 року.

В 2012 році Національним банком України випущена пам'ятна монета, присвячена зникаючому виду родини осетрових — стерляді прісноводній.

Іхтіологічна служба Вінницярибоохорони просить всіх небайдужих любителів рибної ловлі допомогти в збережені зникаючого виду риби, спільно ми зможемо зберегти та поповнити її запаси в р. Південний Буг.

ВИННИЦА.info

Теги: риба 
Матеріали по темі