Суспільство

У прямому ефірі австралійці спостерігають за життям пташеня крука, якого врятували від загибелі у вінницькому контактному зоопарку. Фото і відео

21 травня 2019, 13:18

Четвертий день у контактному зоопарку, що у Центральному парку Вінниці, живе пташеня крука. Це великий птах-хижак з родини воронів. Ті здебільшого мешкають у дикій природі. У рівнинних і гірських лісах, заплавах річок, байрачних лісах тощо. До зоопарку його принесла невідома жінка. Імені свого не назвалася, лише зауважила, що птах випав з гнізда. Аби вижив, вирішила віддати до людей, які спеціалізуються та доглядають різних представників фауни.

«Нині така пора, коли багато птахів, які народилися у цьому сезоні, випадають з гнізд. Дома є і маленьке совеня. Цей крук, він виявився дуже товариський до людей. Їсть з рук, п’є. Вже відгукується на пропозицію підійти ближче. Дуже милий і добрий. Його можна взяти на руки», - розповідає Вiнниця.info власник контактного зоопарку Віталій Веденко.

За прогнозами Віталія, пташеняті крука кілька місяців.

«У нього пушок ще відростає. Те, що випав з гнізда говорить про те, що він кульгає на одну лапку», - продовжує Веденко.

З іменем для птаха поки не визначились.

«Це, скоріше за все хлопчик. Бо у нього над повіками ростуть так звані «бровки». Є думка, назвати Поліграфом. Але, ми ще не визначились», - посміхається зоолог.

Харчується пташеня кормом для собак та курятиною.

«Про те, що хоче їсти, сповіщає кожні дві години. Привчаємо його пити з пляшечки. І з пластикового стаканчика також», - пояснює чоловік.

Крук соціально адаптований до спілкування з людьми. Поки він маленький, буде знаходитися у відкритому просторі контактного зоопарку. Його можуть погладити та взяти на руки всі охочі.

«Коли підросте, ми його або підселимо до пари круків, які у нас вже давно. Якщо ті його не приймуть, комусь віддамо. На цю мить маємо чимало бажаючих», - продовжує Віталій.

Під час того, як проходив репортаж, пташку транслювали через соціальні мережі відвідувачі зоопарку для мешканців Австралії.

Нагадаємо, у цьому контактному зоопарку вже прихистили пораненого червонокнижного чорного лелеку. Птаху відірвали крило. До цього тут оселився збитий машиною лелека Ася. Той не зміг полетіти на південь, тепер охороняє вінницький зоодворик. А один з пари круків Карлуша фліртує з відвідувачами та «розмовляє».

Вiнниця.info

Теги: Вінниця контактний зоопарк крук пташеня врятували австралійці 
Матеріали по темі