Суспільство

У селі на Вінниччині «Буккросинг» облаштували у вітрині з деталей для металопластикових вікон

20 жовтня 2021, 12:18

У селі Війтівці Хмільницького району на Вінниччині, зробили «Буккросинг». У центрі населеного пункту, біля великого магазину по типу супермаркету, встановили вітрину. У середині вже знаходиться кілька десятків книжок. Їх усі охочі можуть брати їх почитати. А якщо є бажання, покласти туди свою, яку вже встигли перечитати.

«Коли я це побачила, що у звичайному селі діє «Буккросинг», то спочатку не повірила, що я взагалі в Україні. Ми зупинились з колегою у Війтівцях дорогою додому. Ми самі з Житомира. Вирішили попити кави. А тут такий гарний магазинчик. Як зайшли до середини, а там цілий супермаркет! Вийшли вже з кавою на вулицю, я звернула увагу на вітрину. Спочатку не зрозуміла, що там всередині. Бо сонце сильно світило. А як роздивилась, що там книги, щелепа аж відпала», - розповідає Вінниця.info Тетяна з Житомира.

Як зауважує вона, бокс для книжок змайстрували з металопластикових деталей, які зазвичай використовують для вікон.

«От такий самий матеріал, і ручка, як на вікні. А в середині понад два десятки книжок. Видно, що не нові. Їх вже хтось читав. Хто автори та про що саме книжки, я не звернула уваги. Але звернула увагу, що це село може спокійно себе називати європейським селом», - продовжує Тетяна.

«Буккросинг» - це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та своєю чергою повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина село книжки вітрина вікна 
Матеріали по темі