Суспільство

У селі Стіна хочуть створити Центр ткацтва

19 січня 2022, 15:05

У селі Стіна, що на Вінниччині, уже два роки діє майстерня ткацтва Vereta. Там кілька майстринь на традиційних ткацьких верстатах виготовляють килимки, косметички, сумки, чохли для ноутбуків, декоративні подушки – усе із залишків тканин, які залишаються після виробництва. Така концепція майстерні.

Для розширення свого асортименту, а також відродження ткацтва, у селі планують створили Центр ткацтва. Для цього організатори проекту «Vereta» запустили спільнокошт.

«Ми збираємо кошти на створення Центру ткацтва у селі Стіна. Там ми працюємо майже два роки – з березня 2020 року. Створюємо різні тканинні вироби, намагаємося відродити ткацтво, зробити його популярним, сучасним. Для цього, власне, виробляємо килимки, косметички, сумочки і багато інших речей, які для сучасної людини можуть бути корисними.

Але для того, щоб зробити у селі Стіна місце, де можна дізнатися більше про ткацтво, навчитися цьому, залишитися на ніч і поїхати вміючим ткати, – ми хочемо зробити такий Центр ткацтва. Для цього і плануємо придбати ткацькі вертати, які дозволяють робити складніші вироби. Окрім того, ми плануємо придбати швейну машинку та інші різні речі, на яких можна було б теж шити з тканого полотна. Головна річ – підготовка самого будинку, в якому і плануємо робити Центр ткацтва», – розповів Вінниця.info Юрій Степанець, ініціатор проекту Vereta.

Планується зібрати 90 тисяч гривень. На сайті «ВЕЛИКАІДЕЯ» вказано, що зібрано уже зібрано 41 031 гривень.

«Немала сума. Не знаю, чи вдасться нам, чи не вдасться. Ми запустили спільнокошт на початку січня. Люди скидають кошти, хто скільки може і хоче. А можуть придбати собі якусь продукцію. Зараз у нас зібрано 41 тисячу гривень», – додає Юрій Стельмах.

Підтримати ініціативу «Vereta» можна ТУТ.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Vereta килимок спільнокошт 
Матеріали по темі