Суспільство

У селі-заповіднику на Вінниччині купують хати, щоб облаштовувати у них міні-готелі. Фото

15 травня 2018, 17:25

Протягом року у селі Буша Ямпільського району було продано близько 10 приватних помешкань. Скуповують нерухомість тут здебільшого вінничани, кияни та одесити. Хтось для себе, хтось для бізнесу.

Буша знане у світі за свою історію. У 2000 році постановою Кабінету Міністрів України тут створено Істо́рико-культу́рний запові́дник. До сьогодні у селі зберігся дохристиянський скельний храм  V—XVI ст. н. е. з унікальним художнім рельєфом. Відвідати його їдуть навіть з Перу. Ще туристів манить Гайдамацький яр, з живописними пейзажами.

До Буші також їдуть роздивитися пам'ятки археології від ІІІ тис. до н. е. до ХІІ ст. н. е., залишки фортеці та підземних ходів XVI–XVII ст. А на території приватної садиби розташована міська ратуша XVI ст. Ще є парк історичної скульптури, де щорічно проводяться міжнародні зустрічі скульпторів-каменотесів, та музеї: археології, етнографії, оборони Буші та музей подільської кераміки.

Від моменту створення заповідника, у селі розпочався розквіт туристичної галузі. Ще три роки тому його відвідали понад 30 тисяч туристів. Були гості з США, Австралії та Франції. Кількість туристів щорічно зростає.

«Свого часу багато жителів виїхали з села. Хтось помер. Залишаються багато пустих хат. Але їх почали скуповувати. Спочатку хати були геть недорогі. Загалом купували вінничани, кияни, потім і одесити. З приміщень створюють готелі для розміщення туристів. Беруть стареньку хату, яка залишилась у більш-менш нормальному стані. Роблять там ремонт з усіма зручностями. І здають. Хтось робить навіть цілі туристично-розважальні комплекси. Найбільше садиб придбали за останні роки у центрі села», - розповідає місцева жителька Ірина.

За підрахунками місцевих, придбати непоганий будинок у Буші з земельною ділянкою, обійдеться у близько сотні тисяч гривень.

«Якщо брати будинки, які звели до 60-х років минулого сторіччя, то вони з крейди. Це дуже гарний матеріал для будівництва. Влітку прохолодно, зимою тримає тепло. У селі є підведена вода до кожного будинку. Але подається погодинно. Так економлять. Подачі газу немає. Користуємося балонами», - продовжує Ірина.

Для туристів доба у відремонтованому будинку для двох  обійдеться приблизно у 500 гривень. За одного у загальному номері від сотні гривень, ціна залежить від умов проживання.
На інтернет-маркетах ціни за будинок у Буші стартують від 50 тисяч гривень.

 

Вінниця.info

Теги: Вінниччина заповідник готель хати 
Матеріали по темі