Суспільство

У селищній ОТГ на Вінниччині відновили «Острів кохання» і працюють над розвитком туризму. Фото

3 червня 2020, 17:48

Дашівська селищна ОТГ Вінниччини, що була створена у 2016 році, розбудовує сферу туризму. На її території знаходиться значна кількість історичних та архітектурних пам’яток датованих XII – XVII ст.

Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

Як розповіла Світлана Войченко, секретар Дашівської селищної ради, перші кроки з розвитку туризму громада розпочала із реалізації ідеї відновлення рекреаційної зони «Острів кохання», яка опиралась на історичну пам'ять. Справа в тому, щоу Дашівські ОТГ розташовується палац Плятерів-Потоцьких із старовинним парком, який протягом багатьох років був занедбаний. Громада взялась за відновлення пам’ятки паркового мистецтва у прибережній зоні.

За словами Світлани Войченко, відновлювальні роботи потребували залучення позабюджетних коштів. Дашівська селищна рада підготувала кілька проектів та взяла участь в обласних конкурсах проектів розвитку.

«Протягом 2018-2019 року ми реалізували два проекти завдяки участі у конкурсі: «Створення зони для відпочинку, культурного проводження часу мешканців громади» та «Створення рекреаційної зони «острів кохання», як перший крок до розвитку туризму на території Дашівської ОТГ». Мета проектів полягала врозвитку сфери туризму на території Дашівської ОТГ шляхом благоустрою частини прибережної зони р. Сіб в смт. Дашів, а також завдяки благоустрою «острова кохання» на туристичному маршруті «Шабельнянський ліс – храм Архістратига Михаїла – «острів кохання» - Палац Плятерів-Потоцьких -Дашівський краєзнавчий музей». Вартість проектів склала 664 тис грн, з них 345 тис грн – кошти обласного бюджету, 290 тис грн – місцевий бюджет, решта – спонсорська допомога», - пояснила Світлана Войченко.

Завдяки реалізації проектів, на сьогодні у Дашівській ОТГ розчищено русло р. Сіб, проведено роботи з благоустрою прибережної зони, створено туристичний об’єкт – «Острів кохання».

Варто зазначити, що в умовах економії бюджетних статків, Дашівській ОТГ вдалося активно співпрацювати із місцевим бізнесом та залучити для реалізації проектів спонсорські кошти відСФГ «Перемога», ФГ «Копіївський лан», СФГ «Поділля»,ТОВ «Північ Скло», СТОВ «Дашівське риболовне господарство». Значний обсяг робіт виконали працівники місцевогоКП «Житлокомунгосп» Дашівської селищної ради. Значну підтримку з дизайну та реалізації проекту надавна благодійній основі Дашівській ОТГ місцевий підприємець та ентуазіаст – Володимир Скоморох.

На третьому етапі впровадження стратегічного пріоритету з розвитку туризму, Дашівська громада планує подальшу розбудову туристичної галузі. У 2020 році ОТГ отримала підтримку від обласного бюджету на суму 165 тис грн, для реалізації проекту «Благоустрій паркової зони "острова кохання", як продовження розвитку туризму на території Дашівської ОТГ» загальною вартістю 400 тис грн.

Якповідомив Юрій Войціцький, експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою», що супроводжував розробку Стратегії 2018-2020рр Дашівської ОТГ, на часі – підготовка проекту головного стратегічного плану розвитку території на наступний період.

Вінниця.info, із сайту ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ОТГ децентралізація  
Матеріали по темі