Суспільство

У середмісті Вінниці провели лицарський турнір пам’яті Максима Шимка. Фоторепортаж

21 жовтня 2017, 14:59

 21 жовтня у Вінниці провели лицарський турнір, присвячений Герою Небесної Сотні Максиму Шимку. В змаганнях, які проходили за правилами історичного середньовічного бою, взяли участь реконструктори з 5 областей України. Відкрили турнір хвилиною мовчання, в пам'ять Героїв, які поклали своє життя за Україну.

«Наш Максимко захоплювався культурою, був учасником клубу реконструкторів, ми хочемо щоб люди більше знали про Максима.

Такий фестиваль у Вінниці проводиться вперше, хочеться щоб він був кожного року. У Небесній Сотні було 5 реконструкторів, які загинули за Україну. Важливо щоб молодь і діти знали свою історію», - говорить Зоя Семенівна, мама Максима Шимка.

Потягом трьох годин тривають поєдинки, де в повних облаштунках минулих епох на мечах і зі щитами змагаються в боях і чоловіки і жінки. Поки на триває турнір, для гостей та учасників фестивалю розгорнули польову кухню, де кожен бажаючий може зігрітись гарячим чаєм та скоштувати кашу.

«З Максимом ми познайомились в клубі. Він став не просто товаришем, а другом. Максим був дуже цікавим. В клубі він захопився ідеєю вивчення Скандинавської історії романтичної епохи вікінгів. Ми разом дивились історичні фільми, виготовляли історичні костюми і озброєння часів вікінгів. Не дожив Максим до 20-річчя нашого клубу…», - розповідає Антон Несторович, керівник клубу історичної реконструкції «Білий вовк», який засновано в 1997 році.

Фестиваль проходить за підтримки Вінницької облдержадміністрації, міської ради та Сергія Кудлаєнка. Переможці турніру отримають призи.

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: турнір шимко 
Матеріали по темі