Місто

У середмісті Вінниці стоять бойові гвинтокрили, які готові злетіти за потреби. Фото 

16 квітня 2021, 09:09

Чотири бойові гвинтокрили у середмісті Вінниці готові злетіти за потреби. Повітряна техніка знаходиться у Музеї Повітряних Сил Збройних Сил України, що по вулиці Стрілецька. Поміж сотні експонатів є також чотири військових гелікоптери. Від вантажно-транспортних до морських знищувачів підводних човнів. А також такий екземпляр, як “МІ-2”. В Україні основу таких повітряних суден вже почали модернізувати.

“Наші вертольоти й дійсно бойові та готові за потреби злетіти та виконувати свої задачі. Достатньо там поставити двигуни та зробити певне оснащення”, - зауважує Вінниця.info директор музею Володимир Алєксєєв.

Гвинтокрили у музеї, а він просто неба, стоять вряд.

“От це бойовий “МІ-8”. Він зазвичай в авіації використовується, як транспортно-бойовий. Але його можна залучати й для бойових цілей. При відповідному оснащенні навісному, працювати буде, як штурмовий вертоліт. До нього підвішуються протитанкові та некеровані ракети. Таким чином може підтримувати піхоту”, - зауважує Алєксєєв.

Поряд “МІ-2”, таких вертольотів в Україні, у пострадянську спадщину їх до сьогодні залишилось чимало.

“От їх у повітряних силах залучають для навчання курсантів. На авіабазі в Чугуєві. Зараз вони модернізуються. На них встановлюють нові двигуни. Їх розробила “Мотор-Січ”. Нові двигуни дадуть нові характеристики. Такі вертольоти вже є у прикордонників та у нас в Гавришівці у бригаді імені загиблого вінницького пілота Майбороди”, - зауважує директор.

Як інформує Алєксєєв, “МІ-24” - ветеран серед вертольотів.

“Від 1970 років, коли його випустили, пройшов всі війни, які відбувалися у світі. У передній кабіні сидить льотчик-оператор. Позаду льотчик. Оснащений керованими протитанковими ракетами з дальністю спуску до 6 кілометрів. Та керованими ракетами різноманітних калібрів у блоках. Бомби може скидати. Є гарматний та кулеметний варіанти. Під час польоту командир може розвернути дуло та вести вогонь по горизонту та донизу. Конкретно цей вертоліт був в Афганістані”, - підкреслює він.

Є у Вінниці та морський вертоліт.

“Це — К-27”, який залучається під морський пошук, на виявлення та знешкодження підводних човнів супротивника. А також оснащений гідроакустичними буями. Саме ними позначається район пошуку підводного човна. Буй отримав шуми підводного човна, транслює його на гідроакустичну станцію вертольоту, яка обробляє сигнали з буїв та визначає координати. Глибина знищення цілі — до 500 метрів”, - підраховує Володимир Алєксєєв.

Нагадаємо, У музеї Повітряних Сил України, що у Вінниці, є капсула астронавтів. Півстоліття тому вона побувала у Космосі. До нашого міста її привезли з Криму. А от чому її називали тримісною «квартирою» для космонавтів, та з чого виготовляли, до Дня космонавтики, який відзначали 12 квітня, для вас вже дізнавалась Вінниця.info.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця бойові гвинтокрили музей 
Матеріали по темі