Суспільство

У школах на Вінниччині зафіксували спалахи кору. Діти не були вакциновані

18 вересня 2018, 16:22

 З початку вересня у Шаргородському районі зафіксували два спалахи захворювання на кір. Сталися вони у загальноосвітніх школах. Всього занедужали 28 дітей. Жоден учень не мав потрібних щеплень.

Про це 18 вересня розповіла начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

«Спалах – це захворювання трьох і більше дітей в одному колективі чи одній сім’ї. Ми маємо два спалахи у загальноосвітніх школах Шаргородського району. В одній захворіли 13 дітей, в іншій – 15. На щастя, летальних і важких випадків немає. Дітей вчасно оглянули медичні працівники. Чотирьох госпіталізували у стаціонар районної лікарні. Інші із середнім ступенем важкості лікувалися вдома», - говорить фахівець.

В одній школі на кір захворіли всі першокласники, причому троє з п’ятнадцяти мали по одному щепленню, а всі інші – жодного.

«Вони не вакциновані не через медичні показання, а через відмову батьків», - продовжує Тетяна Бондаренко.

Разом з тим міністерство освіти та охорони здоров’я розіслало в області листи, в яких рекомендували не допускати на навчання дітей, котрі не мають щеплень.

«Те, що учні в Шаргородському районі були допущені до навчального процесу, відповідальність керівників начальних закладів. Цим питанням займається спеціальна комісія», - пояснила начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Ольга Задорожна.

Вона зазначила, що з початку року у Вінницькій області зареєстровано 1218 випадків захворювання на кір. Без летальних випадків. Однак в Україні від недугу померли вже 13 осіб.

Діагностували вірус і у 6 вагітних жінок. На щастя, вони зуміли народити малюків.

Медики наголошують, що всі лікарні області мають вакцини. Щеплення радять робити як дітям, так і дорослим.

Вінниця.info 

Теги: лікарня 
Матеріали по темі