Місто

У Ситуаційному центрі Вінниці застосовують технології штучного інтелекту: аналізують кількість машин, їх марки і напрям руху

15 січня 2019, 09:19

 У Вінниці вже зроблено перші кроки застосування технологій штучного інтелекту – віднедавна у Ситуаційному центрі стало можливим не лише бачити завдяки камерам, що відбувається у місті, а й аналізувати інформацію. За допомогою системи відеоаналітики вже розкрито понад 20 правопорушень.

Про це 15 січня повідомив на сторінці у «Фейсбук» міський голова Сергій Моргунов.

«Зараз програмне забезпечення на основі нейронних мереж працює у тестовому режимі. І одне із його завдань – збирати статистику подій, а саме: кількість транспортних засобів, їхній тип, марку, колір, напрямок руху та державний номерний знак. Тому сьогодні наші фахівці працюють над розширенням функціоналу комплексу цих інтелектуальних систем.

Для чого це потрібно? На основі отриманих даних можна буде здійснити комплексний аналіз внутрішнього та транзитного трафіку, оцінити рівень його завантаженості, коригувати роботу світлофорів, щоб запобігати заторам. А це не лише питання міської мобільності, але й екології – якщо ми говоримо про зменшення викидів вихлопних газів. Адже Вінниця має бути максимально безпечним та комфортним містом. І для цього потрібні швидкі та якісні управлінські рішення.

Дякую нашим партнерам – ДонНУ, ВНТУ та вінницьким IT-компаніям, які долучилися до реалізації цього проекту у рамках розвитку системи «Безпечне місто», - зазначено у публікації.

Нагадаємо, що у Вінниці минулого року створили Ситуаційний центр, до якого зводиться інформація із 600 камер відеонагляду, які встановлені по місту.

Ми вже писали, що на вулицях, всіх автовокзалах і мостах Вінниці встановлять відеоспостереження. В переліку 40 об’єктів.

Вінницький Ситуaційний центр здобув перше місце в одній з номінaцій конкурсу «Крaщі прaктики місцевого сaмоврядувaння. Нaгороду вручили 18 грудня.

Ситуаційний центр працює в режимі online. Зображення з них виводиться на екрани диспетчерської служби, розташованої у приміщенні міськради.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі