Суспільство

У Соболівській ОТГ виявили стихійне сміттєзвалище

2 листопада 2021, 14:47

Факти розміщення твердих побутових відходів у несанкціонованому місці на території Соболівської територіальної громади виявили під час проведення планової перевірки державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Загальна площа стихійного сміттєзвалища перевищує 6000 квадратних метрів.

Про це повідомляють на сторінці державної екологічної інспекції у Вінницькій області у фейсбук.

«Посадову особу даного органу місцевого самоврядування, керуючись ст. 42 Закону України «Про відходи», притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу за непроведення робіт з ліквідації даних несанкціонованих місць розміщення твердих побутових відходів. За результатами проведеної перевірки, Соболівській сільській раді видано припис щодо усунення даного порушення. Готуються матеріали для розрахунку розміру заподіяної шкоди внаслідок засмічення вищезазначених земельних ділянок», - йдеться у повідомленні держекоінспекції.

Проблема управління відходами стоїть перед мешканцями Соболівської громади вже не перший рік. На території громади немає офіційних сміттєзвалищ, а для узаконення вже існуючих потрібна непроста процедура і кошти.

«В нас є два сміттєзвалища, але люди вивозять сміття, куди їм ближче. Ці сміттєзвалища не оформлені належним чином. Щоб офіційно все оформити, потрібні гори документів і кошти, що наразі є непідйомним для громади. Кількість мешканців зменшується, а кількість сміттєзвалищ лише збільшується. Це проблема, яким чином переробляти відходи. Ми звільнили землю для сміття, встановили вказівник, поставили інформаційний щит «Дякуємо за чисте узбіччя», але і на цьому узбіччі люди продовжують викидати сміття. Викидають якісь пляшки, памперси, мішки зі старим взуттям, зошитами. Шукаємо фінансові можливості для вирішення проблеми. Плануємо впорядкувати офіційні сміттєзвалища, встановити контейнери для роздільного збору сміття, щоб потім передавати відходи на переробку на підприємства, де буде така можливість», - зазначила голова Соболівської територіальної громади Віра Пилипенко.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина відходи сміттєзвалища Соболівська громада екоінспекція 
Матеріали по темі