Економіка

У Стадниці німці встановили суперустановку по виробництву електрики зі сміття

13 лютого 2015, 14:05

 Близько десяти років тому Стадницький полігон був «головним болем» вінницької влади екологів, але з 2008 завдяки німецьким інвестиціям, почали поступово наводити лад зі сміттям. У 2012 році ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні системи та технології захисту навколишнього природного середовища» з підприємством «ЕкоВін» на полігоні встановили 12 газових свердловин, стаціонарний факел, газовий компресор. Після цього на звалищі припинились процеси самозаймання та знизилась загазованість повітря.

Вже у 2014 році газозбірну систему розширили когенераційною установкою, яка може виробляти електро- і теплоенергію.

На сьогодні вирішується питання про підключення до державних мереж. Отримана електроенергія реалізовуватиметься за «зеленим тарифом».

Начальник ПАТ «Вінницяобленерго» зазначив, що підприємство зацікавлене у співпраці.

«Стоїть питання про отримання «зеленого тарифу», процес може на певний час затягнутись. Але це буде злочином, якщо ми не будемо використовувати електроенергію, яка буде генеруватись після запуску системи. Ми відразу, як тільки буде готова установка, підключимо до мереж», - повідомив А. Поліщук.

Загалом загальна сума інвестицій на сьогоднішній день складає 1,550 млн. євро. На травень заплановано наступний транш інвестицій сумою 170 тис. євро для добудови газозбірної системи.

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі