Суспільство

У стародавньому місті середнього Подністров’я безкоштовно покажуть копії золотих прикрас із сарматського поховання. Фото

13 серпня 2021, 17:12

15 серпня у місті Ямпіль на Вінниччині запрошують на безплатні відвідини місцевого музею. З 9 ранку до 17 години з поміж різнопланових експозицій - копії золотих прикрас із сарматського поховання у селі Пороги.

Про це повідомляє Ямпільський музей образотворчого мистецтва.

День відкритих дверей музейники організували з нагоди святкування 30-річчя Незалежності України та Дня Ямпільської громади.

За історичними довідками, Ямпіль – одне зі стародавніх міст середнього Подністров’я. Виникло в епоху середньовіччя. Займало ключове положення в південно-західних землях України. Перша офіційна згадка про нього датована 1580 роком. Місцеві історики вважають, що до цього місто могло мати іншу назву. Є польські старовинні карти, де населений пункт на місці Ямполя називається Кременчук. А поряд із ним позначені сусідні села Гальжбіївка, Біла і молдовське місто Сороки. Вважається, що місто засноване великим коронним гетьманом Яном Замойським (1541—1605) i назване за його іменем.

Також у ямпільському музеї можна ознайомитись з такими експозиціями:

Етнографічна кімната - познайомить з ремеслами та промислами нашого регіону. Колекція вишитих сорочок, тканих доріжок та килимів перенесе в чарівний і загадкові.

«Таємниця віків» - виставка археологічних знахідок познайомить з давньою історією нашого краю. « Усі дива трапляються в дитинстві» - виставка живопису із фондів музею та іграшок, виконаних руками умільців.

«Живопис» - персональна виставка Едуарда Костюка.

«Мій край» - персональна виставка Віктора Паскаленка.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Ямпільський музей образотворчого мистецтва.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина музей золото прикраси сармати 
Матеріали по темі