Події

У трьох населених пунктах Вінниччини спалах африканської чуми свиней. Спалять близько 300 тварин

6 лютого 2017, 13:19

 На Вінниччині зафіксували спалах африканської чуми свиней. Тварини загинули у трьох населених пунктах Мурованокуроливецького району. На території с. Вищеольчедаїв, с. Морозівка та смт. Муровані Курилівці оголосили карантин.

Про це Вінниця.info розповів голова Муровано-Куроливецької райдержадміністрації Сергій Ладан.

«Перші випадки загибелі тварин почали спостерігати ще з 19 січня. Відібрані патматеріали надсилали у Вінницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, однак всі аналізи на ДТК вірусу африканської чуми були негативними. Проте загибель тварин продовжувалася.

Тому було прийнято рішення відправити патматеріали ще на експертизу до Києва. Там лабораторний висновок був «позитивним». Фахівці пояснили це тим, що вірус мутує, він вже не такий, як раніше виявляли у Тульчинському районі. Тому діагностувати його на перших днях не вдається», - пояснив чиновник.

5 лютого в Мірованокуроливецькому районі скликали Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію, на які прийняли рішення про визнання трьох населених пунктів «неблагополучними» на африканську чуму свиней.

«1.Оголосити населені пункти с. Вищеольчедаїв, с. Морозівка та смт. Муровані Курилівці неблагополучними щодо африканської чуми свиней та встановит карантин з 5 лютого 2017 року.

2.Визначити епізоотичним осередком по захворюванню домашніх свиней на африканську чуму свиней свиноферму ПП «Бонас» с. Морозівка, господарство Романовського О.В., с. Вищеольчедаїв, господарство Бистірієвського Бистрієвського В.В. вул. Соборна,147 смт. Муровані Курилівці.

3.Встановити зону захисту, що оточує межі епізоотичного осередку в с. Вищеольчедаїв, с. Морозівка та смт. Муровані Курилівці. Встановити зоною нагляду всю територію Мурованокуроливецького району», - йдеться в рішенні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

За словами голови РДА, через спалах вірусу вже знищено кілька десятків тушок загиблих тварин.  Щоб не допустити поширення африканської суми, планують спалити ще 284 свині в господарстві села Морозівка.

Аби убезпечити регіон від поширення небезпечного захворювання, встановили карантинні обмеження на всій території Мурованокуриловецького району.

«Введено 8 постів, де працюють ветеринари і поліція. У Барському, Могилів-Подільському та Жмеринському районі фахівці здійснюють обхід домашніх господарств, щоб перевірити, чи не має там випадків захворювання свиней африканською чумою.

Сьогодні ми також розглядаємо питання про функціонування ринків на території району», - додав Сергій Ладан.

Нагадаємо, що 29 серпня на Вінниччині зафіксували перший випадок спалаху африканської чуми свиней. У селі Кирнасівка Тульчинського району загинули 120 тварин ще понад три сотні довелося умертвити.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: тварини 
Матеріали по темі