Суспільство

У центрі Вінниці оселився червонокнижний чорний лелека. Птаху відірвали крило

18 вересня 2017, 11:52

У Центральному парку Вінниці в міні-зоопарку новий житель – червонокнижний чорний лелека на прізвисько Саша.

«Тиждень тому до нас прийшли люди. Попросили приютити на зиму зовсім молоденького леку. Знайшли його у лісі. Пораненого. Хтось прострелив, або відгриз крило. Люди допомогли оклигати. Відодували. Залишити на зиму не можуть, бо Саша жив на дачі. Люди зимувати там не будуть», - розповів Вінниця.info розповідає керівник «Зоодворику» Віталій Беденко.

У «Зоодворику» погодилися прийняти птаха. Коли його побачили, то зрозуміли, він відноситься до вимираючого виду.

«Це чорний лелека. Занесений до Червоної книги України. Як пояснила жінка, яка знайшла його, вони пішли наприкінці літа з родиною по гриби у Калинівському районі. Пташеня помітили у траві. Крило було вже поранене. Спробували його самотужки ампутувати, адже воно практично трималося на одній волосині. Обробили рану. Та швидко загоїлась. Назвали Сашею, бо не знають, чи то хлопчик, чи то дівчинка. Саша дуже компанійська пташка. Людей не боїться. Хто хоче, може у цьому пересвідчитися. Але, просто так він до рук не піде. Якщо прийдете з річною рибкою, то у такому разі, буде більш комунікабельний», - продовжує Віталій.

У «Зоодворик» торік принесли звичайного лелеку, якого збила машина.

«Ми залишили пташку. Також у нього було поранене крило. Назвали Асею. Правда, з Сашею вони не спілкуються. Це зовсім різні птахи. Звичайні селяться біля людей, а чорні, зазвичай, від них ховаються. Ходять один від одного мінімум на метровій відстані. Але, думаю, зимою вони подружаться», - зауважує Беденко.

У народі кажуть, що побачити чорного лелеку – до великих та позитивних змін у житті. Всіх бажаючих познайомитися з Сашею чекають у «Зоодворику».

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: чорний лелека Вінниці 
Матеріали по темі