Місто

У центрі Вінниці показали електроавтобус, який влада може закупити на маршрут. Фото

25 вересня 2018, 14:28

 25 вересня у Вінниці, перед майданом Незалежності, презентували електроавтобус Skywell, який кілька днів курсував містом. Транспорт підвозив пасажирів за маршрутом №19 «Вишенька - Вінницькі хутори».

Директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко розповів журналісту Вiнниця.info, що сьогодні місто веде переговори щодо купівлі такого автобуса.

«Купити чи взяти у лізинг. Зараз йдуть переговори. У Вінниці він їздив три з половиною дні, щоб люди оцінили, а ми подивилися його технічну сторону. Можу сказати, що автобус вигідніший за ті, що є у нас, бо заряджати його можна по нічному тарифу», - говорить керівник транспортної компанії.

Виробляють Skywell у Китаї. Салон може вмістити 80 пасажирів. Має низькополу вставку для мам з візочками або людей з інвалідністю. В середині – кондиціонер.

«Автобус пройшов тестові маршрути як в час-пік, так і в звичайні часи. Сам по собі він дорожчий за дизельний автобус. Однак по експлуатаційним витратам десь на 1000-1300 гривень в день дешевший за аналогічний на дизелі.

Особливого обслуговування не потребує. На відміну від дизельного автобуса, тут немає двигуна внутрішнього згорання. Значить, не треба міняти масла і фільтра. Немає коробки передач, значить не треба її перебирати. Шарові опори і багато вузлів у системі шасі самозмащувальні. Стоять датчики, в разі якщо щось сталося автобус голосно про це кричить. Врешті-решт від обслуговування залишається ранковий огляд», - пояснює представник компанії-дистриб’ютора Іван Тодосан.

«Плюсом» він також називає сидіння, які в разі ДТП не травмують пасажирів. Одного заряду автобуса витрачає на 300 кілометрів, тобто на дві повноцінні зміни.

Сьогодні таких автобусів немає в жодному місті України. Чи будуть вони у Вінниці, вирішуватиме міська рада.

 

 

Вiнниця.info

Теги: транспорт 
Матеріали по темі