Суспільство

У центрі Вінниці студенти ПТУ показали меру та губернатору, як навчились шити, готувати, шпаклювати. Фоторепортаж

23 травня 2017, 11:51

 23 травня у Вінниці на Європейській площі стартував V регіональний фестиваль технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ І-ІІ р. а. «Творча молодь Вінниччини». З всієї області з’їхалися учні та педагоги з 31 навчального закладу. Представили власне виробництво та послуги.

«Аби опановувати нові технічні професії, повинні мати нове обладнання. Хочу вас запевнити, що ми будемо намагатися робити все, щоб дати можливість нашим найкращим дітям отримувати модернові знання. А для формування вашого майбутнього, і ви маєте бути креативними», - зауважив під час урочистостей губернатор Вінниччини Валерій Коровій.

Студенти начальних закладів демонструють свої вже здобуті знання. Одними з найяскравіших є дівчата з Хмільницього ліцею сфери послуг. Одягнуті у дизайнерські сукні з українською символікою та саморобними вінками на головах.

«Ми ці костюми спеціально шили для сьогоднішньої події. Готувалися до неї дуже ретельно», - посміхаються учениці.

Біля презентації практичної роботи по декоруванню стін, студент другокурсник вінницького училища №5 наносить шпаклівку на стенд.

«Чесно кажучи, сьогодні я вперше виконую подібну роботу. У мене дебют», - зауважує Олександр.

Учасникам фестивалю пропонують спробувати свої сили на електро-вело-тренажері, який змайстрували у ПТУ №42 у райцентрі Погребище . Студенти кажуть, це важка справа тренуватися на такому. Адже тренажер не лише спортивний, завдяки рухам виробляється електроенергія, яка освітлює ліхтарі, які оснащені на велосипеді та від енергії починає працювати вентилятор на рулі. Тренажер стоїть у виробничій майстерні навчального закладу.

Перші особи області проводять оглядини фестивалю. Найбільше людей біля пожежної машини, яку привезли рятувальники. Тут чимало школярів молодших класів. Перегукуються, що всі хочуть бути пожежниками.

«Оскільки я був однією дитиною у батьків, то часто був сам. Але вже тоді був дуже політично підготовлений. Виписував 10-15 газет. Всі перечитував, аби бути в курсі всього, що відбувалося у ті часи. І у своїх мріях я себе уявляв людиною, яка буде будувати суспільство», - поділився юнацькими мріями Валерій Коровій.

Під час фестивалю школярі-випускники мали змогу ознайомитися з різноманітними професіями, як пропонують на Вінниччині та обрати собі навчальний заклад.

«Сьогодні місто потребує спеціалістів у різних сферах життя. У комунальній сфері, транспорті, благоустрої. Вінниці просто необхідні високопрофесійні кадри, адже місто розвивається», - підкреслив мер Вінниці Сергій Моргунов.

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фестиваль студенти 
Матеріали по темі