Місто

У центрі Вінниці в древніх підземних ходах городяни зберігають закрутки

8 липня 2016, 11:53

 Чимало чуток та легенд ходять про катакомби, які в центральній частині Винниці. Деяким вінничанам, які живуть практично на розвалинах доводиться мало не щодня бачити входи в підземелля.

Місцева жителька Людмила, розповідає, що входи у підземелля виявила, коли зазирнула у власний підвал.

«Коли я купила квартиру, то мені дістався найбільший підвал, що під будинком. В середині нього є виходи на катакомби. Ми хотіли навіть трохи розкопати, розгребти каміння мілке щоб побачити куди йдуть ходи. Але десь пару метрів тільки видно попереду, далі великі брили їх відсунути неможливо, ще завалиться все. Зараз там зберігаю банки для закруток.

Люди кажуть, якщо зайти в ці катакомби, можна пройтися під річкою і вийти з іншої сторони», - каже вінничанка.

Вінничанин Дмитро розповідає, жити в будинку, який може щомиті провалитися у підземелля страшно.

«Кілька років тому, біля мого будинку після дощу виявили невелику яму, щоб діти не лізли туди поставили метрову палку, а вона провалилася. Ми трохи розкопали цю яму, асфальт був дуже крихкий і побачили що під будинком катакомби. Викликали комунальників, вони залатали величезний шмат території», - каже Дмитро.

Нагадаємо, у день святкування 270-річчя від заснування капуцинського монастиря 21 вересня 2016 року у Вінниці туристам та вінничанам влаштують екскурсію підземними ходами під вулицею Соборною.

В грудні 2010 року в Вінницькому краєзнавчому музеї знімали паркет в «археологічних» залах експозиції. Зняли два шари старого паркету і побачили, що в тому місці, де знаходилась піч, провались підлога. Так 16 грудня знайшовся вхід в підземелля.

У Вінниці під час початку будівництва на вулиці Князів Коріатовичів теж був виявлений один з входів у підземелля.

 

 

  

Вінниця.інфо


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: підвали катакомби 
Матеріали по темі