Суспільство

У центрі Вінниці чотирилапі шукають нових господарів. Фоторепортаж

1 червня 2019, 16:48

«В Жужі померла власниця і через півроку мені принесли її закривавлену, із ножовим пораненням грудної клітки. Місяць ми лікували її після операції. Згодом у неї виявили пухлину, яку прооперували і не дали метастазам піти далі по маленькому тілі. Сьогодні Жужі 10 років, вона у мене 6-та собака по рахунку».

1 червня у Вінниці, на площі Європейській, проходить виставка «Хвіст-фест», де кожен може собі знайти чотирилапого друга. Кілька десятків песиків та котів чекають на нових господарів.

«Такі виставки ми робимо для того, щоб показати людям, що безпритульні тварини мають таке ж право на життя, як й інші. Вони також можуть бути відданими і потрібними, вони це цінують і розуміють. Ми хочемо донести на високий рівень, що є проблема безпритульних тварин. Немає спеціальних вет-лікарень, для того, щоб ось таких тваринок рятувати і повертати їх до життя.

Це проблема номер 1 в Україні та світі. Тим більше, ентерит, яким хворіють тваринки – це нещадна хвороба, яку важко вилікувати, за яку мало хто береться і тварина буквально сама себе рятує», – розповідає Вінниця.info зоо-волонтерка Олена.

Песиків та котів на виставку принесли як і волонтери, так і вінничани, котрі прочитали про даний захід у соціальних мережах. У кожного своя історія. Хтось прийшов із цілим кошиком кошенят, попередньо знайшовши їх у полі, хтось приніс домашніх котів, зазначивши, що вдома і так багато тварин.

«Знайшли кілька цуценят по дорозі додому. Одного одразу віддали в добрі руки, інших відвезли на перетримку, щоб знайти їм сім’ю. Але, на жаль, там вони захворіли ентеритом і майже всі померли, вижив лише один. Сьогодні ми віддаємо Річі в добрі руки, маємо із собою паспорт про те, що він привитий, оброблений. Йому півроку.

Віддаватимемо за договором. Хочемо, щоб забрала сім’я, яка має приватний будинок, добре обгороджена територія. Будемо спостерігати за майбутнім песика, бо дуже його полюбили. Залишити в себе не можемо, бо вже маємо 15 котів вдома», – розповідає вінничанка Анастасія.

Перед тим, як тваринка поїде із новими господарями додому, вона проходить обстеження у вет-лікаря. Також віддають собак та котів лише за договором та при наявності в нових власників паспорта.

«Ми проводимо експрес-огляд тваринки. Обов’язково супроводжується вимірюванням температури, щоб визначити, чи є якась інфекційна хвороба. Якщо виявлені якісь порушення, ми даємо рекомендації новим власникам тваринки», – каже вет-лікар Володимир.

Виставка триватиме сьогодні до вечора, 18-ї години.

Вінниця.info

Теги: тварини виставка 
Матеріали по темі