Суспільство

У центрі Вінниці історики знайшли унікальний камін. Фото

31 липня 2020, 15:29

Вінницькі історики знайшли унікальний камін на туристичну тематику. На передній частину зображено відомі у 20 столітті види туризму. Знаходиться камін в туристичному клубі і ще досі оплює приміщення у холодну пору року.

Про це йдеться на сторінці Центру історії Вінниці.

«Виготовлений камін відомим вінницьким скульптором Анатолієм Бурдейним, спеціально до відкриття туристичного клубу «Меркурій» (вул. Пушкіна, 40,42) у 1983 році, на фасаді якого міститься вражаюче мозаїчне панно «Роза вітрів», авторства Г. Солдатова. Передня частина каміну – зображення усіх відомих на той час видів туризму.

Сюжети не повторюються. Ліворуч та праворуч – природні рельєфи, якими найчастіше мандрують туристичні групи, чергуються із зображеннями спорядження, яке експедиції використовують у походах. Усі елементи – ручна робота. Камін входить до багатьох переліків видатних скульптурних творінь. Хоча для більшості вінничан є відкриттям і несподіванкою!

До речі, камін досі виконує свою функцію: в холодні зимові вечори в «камінній залі» клубу довкола його вогню збираються мандрівники, співають пісні під гітару і розповідають неймовірні історії про свої подорожі та експедиції», – йдеться в дописі Центру історії.

Історики зазначають, що згодом розкажуть більше про «казковий замок» вінницького туризму в самому центрі міста.Вінниця.info, фото Центру історії Вінниці

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: камін туризм історики 
Матеріали по темі