Суспільство

У центрі Вінниці людей пригощали супом з тирси, хвої і шишок

27 листопада 2021, 18:26

27 листопада у центрі Вінниці влаштували вуличний ресторан. Але пригощали там не вишуканими стравами, а "супом" з тирси, шишок і хвої. Це інгредієнти страви, яка допомогла вижити тисячам українців у період Голодомору. Іншої їжі у ті страшні роки 1932-1933 не було. Причина – голод, який був створений штучно.

Вуличний ресторан «Непораховані 1932» – це проект Вінницького молодіжного центру «Квадрат».

Вінничани куштували «найгірший суп» і реакція на смак у них була різна.

«Людей було десь дод півсотні. Деякі відмовлялись скуштувати, тому просто проходили повз. Реакція в людей була дуже різна. Маленький хлопчик спробував і сказав, що йому дуже гірко і таке б не їв. Прийшов дідусь, який спробував і сказав, що це за його рідних, які загинули в Голодомор.

Коли п’єш цей суп, от ніби не дуже такий і гірко. Але якщо уявити, що це все можна було їсти цілими днями, а поживної цінності у цьому немає ніякої, то починаєш задумуватись. Ми це споживали як чай», –розповіла Вінниця.info Вероніка Бабич, працівниця Молодіжного центру «Квадрат».

Також встановили 24 стільця з чоловічим, жіночим та дитячим одягом. За словами організаторів, 24 – тому що стільки за одну хвилину вмирало людей від голоду.Довідка.

«Непораховані з 1932» — проєкт, який створила Українська академія лідерства у партнерстві з агенцією «Gres Todorchuk PR» восени 2017 року. Вперше його реалізували під час міжнародної експедиції в Ізраїлі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суп тирса Голодомор 
Матеріали по темі