Місто

У центрі Вінниці мітинг через Європейський квартал з шинами, димом, але без ошуканих інвесторів. Що на це каже мер

13 лютого 2020, 13:49

13 лютого у Вінниці під стінами міськради зібралося близько сотні людей, які протестують, як вони кажуть, проти корупції в місті. Принесли шини, запалили димові шашки і створили шум «клаксонами». Причиною протесту називають ситуацію з ЖК «Європейський квартал»: люди вкладали кошти в майбутнє житло, а опинилися без житла та без грошей. Варто відмітити, що мітингувальники в переважній більшості – молоді хлопці, які прикривають своє обличчя. Інші ж люди, які підтримали «антикорупційний» протест, називали особисті причини бути на зібранні: когось обурює те, що вони лишились без ділянки землі під гараж перед будинком, хтось вимагає житла для переселенців, треті обурені якістю питної води та має претензії до «Вінницяоблводоканал». Варто зазначити, що журналіст Вінниця.info не знайшов на народному зібранні жодної людини, яка б виявилась вкладником «Європейського кварталу». Це підтвердила і представниця пайовиків ЖК «Європейський квартал».

«Люди, які з плакатами мітингують під мерією, не мають відношення до пайовиків ЖК «Європейський квартал». Я не знаю, хто ці люди», - каже Юлія Приймак.

Під час галасливого мітингу, представники пайовиків та нардеп Максим Пашковський проводили зустріч з мером в будівлі міськради.

Сергій Моргунов каже, що проблема справді є. Забудовник не виконав умови, прописані в договорі. Не завершив вчасно будівництво, також не створена інфраструктура. Разом з тим мер зазначає, що Вінницька міська рада в цій ситуації теж є потерпілою стороною.

«Є різні учасники інвестиційної угоди. Фактично ми є теж потерпілою стороною. Ми подаємо в суд, щоб наклали арешт на нереалізоване майно (щоб була можливість повернути кошти вкладників – ред.). Якщо Ви, як людина, обрана людьми, маєте бажання долучитись до цього процесу, ми будемо вдячні.

Ви народний депутат і маєте ширші повноваження. Ми підготуємо до вас звернення, щоб ви підготували законопроект, який захищав би інвесторів.

Прогалини в законодавстві призводять до такої проблематики по всій Україні», - звернувся С. Моргунов до нардепа М. Пашковського.

Пашковський у відповідь зазначив, що проблема існує чотири роки, і мер повинен втрутитись в її вирішення.

«Тепер по фактах. Ви є обраним представником громади. Друге, це питання вийшло за межі приватності. До мене як народного депутата є запит. Це проблема не взаємодії між сторонами. Є суспільний резонанс. Проблема існує чотири роки, і нічого не вирішується. Потрібно робити зустрічі, як сьогодні. Я прошу щоб Ви, як керівник міста, взяли участь в арбітруванні цього питання», - каже Пашковський.

Заступник мера Сергій Тимощук під час зустрічі натякнув, що мітинг проплачений, і такі дії створюють ще більш негативні наслідки для вкладників.

«Це, що зараз створюється на вулиці, не створює позитивного іміджу об’єкту. Продати квартири, які залишились, щоб повернути гроші інвесторам, буде важко за таких обставин», - зазначив С. Тимощук.

Нагадаємо, раніше в місті розпочали розслідування за фактом привласнення коштів для будівництва ЖК «Європейський квартал».

Вінниця.info

Теги: мітинг міськрада Європейський квартал 
Матеріали по темі