Суспільство

У центрі Вінниці можна здати ІФА-тест на COVID-19 та безкоштовно обстежитись на ВІЛ і гепатит. Фото

24 листопада 2020, 13:47

Опівдні 24 листопада, біля Вінницької вежі, що по вулиці Миколи Оводова, до десятка людей. Чекають приїзду мобільної лабораторії обласного СНІД-центру. До 1 грудня, коли відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, у місті вчергове проводять безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит. Цього року ще й ІФА-тест на COVID-19. Одна з перших, хто прийшов здати аналізи, вінничанка Ольга.

«Прийшла завчасно. Десь за 15-20 хвилин до приїзду мобільної лабораторії. Аби зайняти чергу. Щоб швидше потрапити. Хочу зробити тест на антитіла на коронавірус. А те, що можна перевіритися на ВІЛ/СНІД та гепатит, можна сказати, це бонус. Кажу так, бо нещодавно здавала кров. І знаю, у мене у цьому плані все добре. Але, вважаю, що перевірятись треба завжди, як є можливість», - розповідає Вінниця.info Ольга Алексейчук.

У салон мікроавтобуса, де облаштована мобільна лабораторія, Ольга заходить першою. Виходить за хвилин десять.

«Все чудово. Не страшно. ІФА-тест на антитіла коштує 120 гривень. Правда результати будуть у п’ятницю. Треба буде підійти сюди ж, щоб їх забрати», - каже вона, тримає п’ять хвилин зігнутий лікоть над курткою, щоб не замаститися після здачі крові з вени.

За 10 хвилин отримує результати тесту на ВІЛ/СНІД та йде по справам.

У середині мобільної лабораторії тепло. Її працівниця у захисному екрані на обличчі бере акуратно аналіз з вени.

«Практично не відчула, що мені брали кров з вени. Я дуже ненавиджу цю процедуру. І часто буває так, що доводиться ще одну руку давати. Бо маю тоненькі вени. І у мене щоразу залишаються синці. Я щорічно здаю аналізи на ВІЛ/СНІД та гепатит. І дуже зручно, що така лабораторію приїздить у центр Вінниці. Не треба йти до лікарні. Гуляєш містом, чи проходиш тут по-справам, а тут десять хвилин, і можеш знати більше про своє здоров’я. Щоправда, якщо тести на ВІЛ та гепатит беруть з пальця, то на коронавірус, це більш проблематично. Адже холодно на вулиці, а виходиш з відкритою рукою», - зауважує Вінниця.info вінничанка, імені свого не називає.


Поки рухається черга, чимало перехожих не розуміють, в очікуванні чого стоять люди. До 12:30 години тут зібралося зо три десятки осіб.

«Секс, наркотики, рок-н-ролл? Тоді до нас», - читає надпис на корпусі мобільної лабораторії літня жінка, яка крокує сквером.

Вона намагається уточнити, чи можна у мікроавтобусі здати аналізи на наркотики. Присутні пояснюють, лише на ВІЛ/СНІД, гепатит та коронавірус.

Троє молодих жінок прийшли компанією. Одразу після проведення аналізу купують чай та каву.

«Я вперше свідомо прийшла здавати тест саме на гепатит та ВІЛ. Раніше, звичайно проходила дослідження. Адже дітей народжувала, ну і перед будь-якою операцією треба спочатку принести довідку про те, що здорова. Але, ми всі ходимо лікувати зуби. Робимо манікюр та педикюр. Ці процедури пов’язані з кров’ю. Заразитися може будь-хто. Навіть дитина», - каже одна з них.

Протягом години черга залишається та тому ж рівні, що і була.

«Ми прийшли саме для того, щоб здати тест на коронавірус», - зауважує кожен другий.

Після проведення тестування бажаючим видавали контрацептиви.


Вівторок став другим днем, коли у центрі Вінниці працює мобільна лабораторія. За перший день провели 84 дослідження. З них у трьох людей виявили гепатит.

Мобільна лабораторія буде приїздити щоденно до 27 листопада. Прибуває до Вінницької вежі о 12 годині та працює до 17 години.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця мобільна лабораторія тестування ВІЛ СНІД гепатит COVID-19 
Матеріали по темі