Місто

У центрі Вінниці під час будівництва відкрились підземелля. Що про це пишуть вінничани

11 серпня 2019, 09:09

9 серпня вінничанка Марина Фаюк опублікувала на своїй сторінці в Facebook фото з будівельного майданчика в центрі Вінниці, де видно відкриті підземні ходи. Вінницькі катакомби відкрились біля 17-ї гімназії, по Монастирський, 24, де раніше стояв двоповерховий будинок в аварійному стані. Зараз там будують торгово-офісний центр. Вінничанка поставила світлини з підписом: «Шкода, звичайно зведуть нову будівлю, а не залишать, як пам’ятку архітектури, але хоч фото в стрічці дозволять глянути в надра землі».

Керівник Центру історії Вінниці, Олександр Федоришен в коментарі під постом вчора зазначив, що фото вражаючі, але потрібно дивитись наживо. Також він відмітив, що не варто плутати розкопки з випадковою знахідкою під час будівництва.

Одні вінничани рекомендують робити історичну зону на місці знахідки, інші пишуть, що потрібно заборонити забудову історичного центру Вінниці.

Вчора історики оглянули підземелля, сьогодні Олександр Федоришен розповів, що там раніше був маєток з підвалами.

«Оглянули ділянку разом з дослідницею Тетяною Кароєвою. З попереднього огляду можна припустити, що це господарський підвал флігеля (прибудови) будинку, спорудженого на межі ХІХ та ХХ століть. На схожий об'єкт свого часу натрапили будівельники у 2017-му, коли йшла реконструкція площі «Ліверпуль»: тоді це були підвали меблевого магазину, знищеного в роки нацистської окупації», - повідомив в коментарі Олександр Федоришен.

Відомо, що питання збереження вінницьких підземель підіймали неодноразово. Вінничани писали петиції до мерії. Депутатка в січні на сесії просила виділити фінансування на дослідження вінницьких катакомб, після того міський голова доручив профільним підприємствам підрахувати, який ресурс необхідний для досліджень і зробити новий звіт.

Нашадаємо, центр Вінниці пронизаний підземними ходами. Кілька років тому для туристів відкрили підземелля монастиря Капуцинів, на Соборній. Там проводять екскурсії та організовують виставки-експозиції.

Мешканці Єрусалимки в арочних нішах, які конструкцією схожі на відкриті підземелля, зберігають консервацію, бо частини старовинних споруд пристосували під погреба.

Вінниця.info, фото Марини Фаюк, відео NaПарижі

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця катакомби підземелля 
Матеріали по темі