Місто

У центрі Вінниці поставили незвичайний грамофон, що відтворює музику з телефону. Фото і відео

19 серпня 2019, 14:38

Тиждень тому у центрі Вінниці з’явився незвичайний «музичний інструмент». Гранітний грамофон розташували на площі Європейській, поряд з дитячим майданчиком. Він відтворює музику не з платівок, а з телефонів. Вмикаєте мелодію на гаджеті, робите максимальний звук і поміщаєте смартфон у спеціальний отвір. Далі сідаєте на пеньки, що слугують стільчиками, і насолоджуєтесь.

Така новинка особливо подобається малюкам. Вони з цікавістю розглядають «інструмент» і навіть підтанцьовують. На звуки композиції «Це моє місто» до грамофону підійшов трирічний Назарчик. Хлопчик приклав вухо до гранітного рупора.

«Онук дуже любить музику. Тому так зацікавлено все роздивляється та слухає. Правду кажучи, коли побачила цей грамофон, подумала про те, що тут має стояти якийсь екран, на якому будуть демонструвати фільми. Адже є пеньочки для сидіння. А загалом, це дуже симпатична ідея. Незвична», - каже бабуся дитини Світлана Медуніца.

Сквером прогулювалися Євген та Максим. Вони приїхали до Вінниці на один день.

«Це безумний грамофон. Тому, що безумно красивий. У Києві подібного не бачив. Я хотів би почути щось у стилі 30-х років. До прикладу, пасодобль«Ріо-ріта» або жартівливу іспанську пісню «Кукарача», - каже Максим.

Вінничанка Вікторія разом з племінницею слухали пісню Монатіка.

«Дуже цікаво. На днях мені моя племінниця розповіла про цей грамофон. Йшли з церкви і вирішили подивитися, що тут цікавого. Думала там просто щось стоїть всередині і грає музика, а якщо можна прийти і послухати свою, то це взагалі чудово. Дітками, мені здається, дуже цікаво», - говорить дівчина.

Грамофон виготовили за кошти мецената Сергія Капусти. Він розташований недалеко від його ресторану. Створювали «інструмент» у майстерні скульпторів Оврахів.

«Грамофон робили на замовлення. Меценат побачив у соцмережі подібний авторський проект японського скульптора. Йому дуже сподобалося.

Створювали об’єкт три місяці. Складність у самій конструкції, у формі. Потрібно було досягнути звукового ефекту. Він тут невеликий, але є. Сама конструкція склеєна з трьох фрагментів, витягувалася задня частина, щоб зробити звукову трубку з граніту», - розповів Вiнниця.info арт-менеджер ресторану Микола Кмітович.

Він зазначає, що на грамофоні також була інформаційна табличка, однак вінничани відбили її ще в перший день. Тепер майстрирозмірковують, як прикріпити її надійніше.


Вiнниця.info

Теги: Вінниця Європейська площа  
Матеріали по темі