Суспільство

У центрі Вінниці святкують День Нацполіції: криміналісти, вибухотехніки та службовий собака Ден. Фоторепортаж

4 липня 2019, 12:31

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції. У Вінниці на Європейській площі влаштували свято для дітей та дорослих. Знайомлять із роботою кримінолога, вибухотехніка, кінолога, патрульного та розповідають дітям про їхні права.

О 10:00 годині на площі Європейській розпочалося святкування Дня Нацполіції. Для вінничан підготували кілька локацій: кінологічний центр, криміналісти, патрульна поліція, локація зі спецзасобами і вибухотехніки, які навчають дітей, як поводитися із вибухотехнічними предметами.

Кінологи прийшли із 8-річним службовим собакою Деном, який одразу став улюбленцем публіки. Ден спеціалізується по розшуку злочинців. Працівники кінологічної служби розповідають, як і за допомогою чого дресирують собак: представлені спецкостюми, іграшки для собак, намордники, ошийники. На згадку усі фотографуються із Деном, який вміло виконує команди.

Також велику кількість глядачів зібрала локація із кримінологією. Кримінологи розповідають, як і за допомогою чого вони працюють на місці події – допомогою слідчим в огляді місця події. Показують, як за допомогою магнітного порошку та кісточки можна побачити відбитки пальців. Також кожен охочий міг здійснити дактилоскопіювання на бланку.

Вінничанка Лілія розповідає, що прочитала про даний захід у «Фейсбуці» та вирішила прийшли з своєю донькою, бо дитина повинна розвиватися всебічно. Розповідає, що найбільше доньці сподобався собака Ден.

«Сьогодні ми представляємо декілька локацій, і наша ювенальна превенція. Запитуємо, чи знають діти про свої права та обов’язки, чи вони знають, як зателефонувати до поліції і як звертатися по допомогу. Ми їх опитуємо, за отримані правильні відповіді діти отримають солодкі подарунки або заохочувальні призи: білети в кінотеатр, квитки в зоопарк, сертифікати на ігрові майданчики – багато гостинців для дітей із символікою Нацполіції. Є стимул відповідати правильно на заптиання», – каже Людмила Кузнєцова, керівниця відділу ювенальної превенції ГУ НП у Вінницькій області.

Довідка.

День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня згідно з Указом Президента України від 4 квітня 2018 року.

Після Революції Гідності виникла потреба у реформуванні силових структур, зокрема і в реформуванні правоохоронної системи. Вже восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції. Зрештою, 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Національну поліцію».

Вінниця.info

Теги: Нацполіція свято 
Матеріали по темі