Місто

У центрі Вінниці встановили Дідуха, який митець створював зі своєю родиною. Фото

5 січня 2022, 14:30

Сьогодні, 5 січня, у Вінниці на Європейській площі біля вежі Артинова традиційно встановлювали різдвяний Дідух. Поряд розташувалися фотозони, а дерева навколо прикрашали різдвяними зірками ручної роботи. Їх виготовили учні вінницьких навчальних закладів. За відмітками на зірках видно, що участь взяв навіть колектив першого класу. Різдвяну інсталяцію почали встановлювати з 10 години ранку та працювали над нею більше 3-х годин.

Змайстрував Дідух вінничанин Олександр Котловий разом з сином та внуком. Він уже 5-ий рік поспіль займається створенням цього оберегу, що стало своєрідною родинною традицією.

«Це у мене вже традиція на різдвяні свята робити Дідух. Син та внук допомагають. Прикраси з бубликів, яблук та калини разом зробили за один вечір», - каже Олександр.

Складається вінницький Дідух з 365 колосків жита, ялинкових гілок та омели. Доповнений прикрасами з бубликів, яблук та калини.

Кожний елемент цього традиційного оберегу має своє значення.

«Дідух – тому, що дух предків. Омела – це європейський символ кохання. Яблуко символізує плодовитість та врожай. Також в давні часи дітям дарували горішка та яблуки. Навіть прислів’я було «простий як яблуко». Бублик – символ кола та циклічності. А калина – то звісно символ нашої країни», - розповідає методист вищої категорії ВОНМЦ галузі культури, мистецтв та дизайну Олександр Котловий.

Щоб встановити зірки була залучена техніка та працівники центру концертних та фестивальних програм. Працівники, як і Олександр, посміхаються та охоче розповідають зацікавленим перехожим історії різдвяних традицій.

За словами Олександра, якщо ніхто не пошкодить, то дідух знаходитиметься на Європейській площі до 19 січня, тобто до Водохреща.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, більше фото гортайте в слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дідух інсталяція вінничанин Різдво Вінниця 
Матеріали по темі