Суспільство

У церквах Вінниччини священники рекомендуватимуть вірянам, не цілувати ікони, а просто приклонятися

13 березня 2020, 09:46

На Вінниччині у релігійних громадах Православної церкви України готові докладати зусиль, щоб запобігти поширенню інфекційних захворювань, зокрема коронавірусу. У храмах будуть проводити дезінфекцію, а вірянам рекомендуватимуть не цілувати ікони під час молитви, а просто приклонятися перед ними.

Про це повідомив митрополит Вінницький і Барський Симеон під час зустрічі з керівництвом області 12 березня. Інформує прес-служба єпархії.

Голова облдержадміністрації Владислав Скальський ознайомив присутніх з інформацією про ситуацію в світі та в Україні та повідомив про те, що напередодні за підсумками засідання Уряду було прийнято рішення про впровадження карантинних заходів по всій території держави, зокрема, про обмеження на зібрання – максимум до двохсот осіб та про інші заходи. Керівник області звернувся з проханням до представників релігійних організацій сприяти виконанню необхідних протиепідеміологічних заходів в храмах і місцях молитовних зібрань.

В ході обговорення теми, митрополит Симеон висловив згоду з представниками інших конфесій щодо важкості реалізації на практиці рішення про обмеження кількості вірян на богослужіннях.

В той же час архіпастир запевнив, що в релігійних громадах Православної церкви України будуть докладати необхідних зусиль по запобіганню розповсюдження інфекції. Зокрема, парафіян будуть інформувати про необхідність залишатися вдома, навіть у недільні та святкові дні, якщо вони помітять у себе ознаки хвороби: температуру, кашель тощо, щоби не наражати на небезпеку інших. Також у храмах будуть ретельно витирати кіоти з іконами. В місцях, де це потрібно, будуть встановлені ємкості з дезінфікуючим розчином для рук. Священики будуть роз’яснювати парафіянам про можливість поклоніння перед іконами без їх цілування до припинення пандемії та про інші заходи.

Митрополит Симеон повідомив, що у вівторок, 17 лютого, відбудеться засідання Священного Синоду Православної церкви України, після якого буде оприлюднене відповідне звернення до духовенства та вірян щодо заходів із запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Також будуть затверджені молитви про захист, зцілення хворих та допомогу Божу лікарям і всім, хто докладає зусиль для боротьби з пандемією. Хоча, як підкреслив Архіпастир, віруючі люди вже зараз моляться і просять Бога про припинення хвороб.

Нагадаємо, що 12 березня у Вінницьку область надійшло 50 тестів для виявлення коронавірусу, а також фільтрувальні маски для медпрацівників зони карантину. Перед тим в ОДА спростували інформацію про виявлення коронавірусу у жителя Козятина.

Читайте також: Чоловік, який приїхав з Італії на похорон, наробив переполоху в селі на Вінниччині. Його помістили на карантин.

Раніше у Вінниці журналістам показали палати інфекційного відділення, які підготували на випадок коронавірусу. Також зазначили, що готовність області до протидії коронавірусу – одна з найкращих в Україні.

Нагадаємо, що у Вінниці закрили на карантин школи і гуртки. Дитсадки – переводять на особливий режим роботи. У зв’язку з карантином через коронавірус заборонили відрядження, закриють кінотеатри і дитячі зони. Працюватиме «гаряча лінія».

Вiнниця.info

Теги: церква митрополит Симеон ПЦУ коронавірус 
Матеріали по темі