Суспільство

У Турбів Вінницькій області дадуть чисту воду

19 жовтня 2010, 19:04

У Вінницькій області розпочались роботи з будівництва водогону для забезпечення водою 4 тисяч мешканців смт.Турбів, де з січня 2009 року відбувається підвіз води через забруднення колодязної води хромом.

Відповідне доручення щодо початку будівництва дав голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига. Він також поставив завдання завершити це будівництво до 20 грудня 2010 року та знайти джерело витоку хрому.

Сама траса становитиме 11,9 км на виконання робіт з її прокладання потрібно 4 млн. грн. До кінця 2010 року планується освоїти 2 млн. грн.

По цьому трубопроводі буде встановлено більше 220 колодязів від яких буде підключена вода.

За словами головного державного санітарного лікаря Вінницької області Валентини Зайцевої зменшення рівня хрому в криницях не відбувається. «Самоочищення повинно бути, а зменшення хрому в крицях немає, показники рівня хрому залишаються на тих же рівнях, тому джерело витоку хрому десь є і воно не ліквідовано», - сказала В.Зайцева. Вона також повідомила, що вода в криницях постійно відстежується і є криниці в яких в 339 разів вміст хрому у воді перевищує допустимі норми.

Губернатор Вінниччини поставив задачу для міліції, прокуратури – шукати це джерело. «Це джерело необхідно знайти, тому що забруднення води може поширитись на більше територію», - сказав М.Джига.

У свою чергу сільський голова Василь Завальнюк повідомив, що вони звертались до спеціалізованої експертної установи, яка проводить відповідні пошукові роботи, проте вартість проведення експертизи 500 тисяч гривень і гарантії, що це джерело буде знайдено немає. М.Джига доручив виносити постанову про призначення такої експертизи, на яку будуть знайдені кошти з облбюджету.

Разом з тим, губернатор не задоволений пошуками винних по цій справі. «Кримінальна справа ведеться неефективно. Я доручаю прокуратурі області детально вивчити це питання. Треба знайти джерело забруднення, інакше проблему ми не знімемо. А винні повинні понести відповідальність», - переконаний М.Джига.

М.Джига також запевнив, що через днів 10-12 особисто перевірить виконання даних доручень та темпи будівництва водогону.

Найімовірнішою версією витоків хрому в районній прокуратурі називають діяльність місцевого підприємства, яке в радянські часи використовувало цей хімічний елемент в технологічному процесі. Знезараження стоків здійснювала станція нейтралізації з незавершеним циклом. В результаті промивні води зливались в пожежні резервуари, які розташовані на території підприємства. Проте ані кількість вивезених отруйних відходів, ані причину використання пожежних резервуарів встановити не вдалось.

Загалом у смт. Турбів проживає понад 7 тисяч мешканців, з них на 20 вулицях сьогодні відсутня та забруднена вода, а це близько 4 тисячі жителів, які користуються підвізною водою. «Перше звернення до районної СЕС стосовно того, що вода змінила колір на зелений було 23 січня 2009 року і саме від цього звернення йде відлік забруднення, але насправді це забруднення існувало і раніше, тому що ніхто ніколи до цього часу не звертався», - повідомив селищний голова Василь Завальнюк. Він зазначив, що після звернення обласна СЕС провела відповідні досліди і людям було заборонено користуватись водою.

«Люди користуються підвізною водою і беруть її стільки, скільки їм потрібно, тому що заборонено водою з колодязя поїти худобу та поливати рослини. Підвіз відбувався 3-4 машинами щодня, і з січня вже витрачено на підвіз води понад 100 тисяч гривень», - додав селищний голова.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі