Місто

У відрах, зрубані та штучні місцевого виробництва: у Вінниці стартував ярмарок новорічних дерев та прикрас. Фото

15 грудня 2020, 11:45

Від 15 грудня у Вінниці розпочалися новорічні ярмарки з продажу ялинок та іграшок. Близько 10 ранку, напроти ринку «Урожай», живі дерева пропонують лише з однієї машини.

Олександр Стенжицький продавець ялинок із 29-річним стажем, зауважує, за цей час продав близько мільйона новорічних дерев.

«Наші ялинки з Коло-Михайлівки це Михайлівське лісництво. Коштувати цього року будуть не набагато дорожче за минулий. Стартує ціна від 200 гривень висотою до 125 сантиметрів. Кожен розмір інша ціна. Що сосна, що ялинка практично однаково по грошам. Метраж той самий, ціна також. Але, якщо враховувати по ялинках, то у них верхи довгі. То їх будуть підрізати, або не враховуються», - каже Вінниця.info Олександр.

Стенжицький також розповідає, у цьому лісництві відвели окрему ділянку під посадку саме новорічних ялинок.

«Вони ростуть не у лісі, а у місцях, які непридатні під лісництво. От сосна, за 5-6 років виросте зо 6 метрів, і просто засохне. І стане нерентабельною. Ялинки не просто вимірюють по висоті, а й ще радіаційний фон. Є дозвіл на їх зруб. Весною та літом їх обробляють. Обкосюсь, щоб не були у траві», - зауважує Вінниця.info поруч колега з 10-річним стажем Вадим Горбонос.

Більше, ніж двометрову сосну віддають за 500 гривень.

«Є за 400, є за 600-т. Вінничани люблять купувати як ялинки, так і сосну. Але ялинки стоять менше. Бо швидше осипається. І її треба обережно заносити додому. А сосна вам буде стояти до 8 березня. Вона не осипається», - посміхається Вадим.

Окрім зрубаних дерев також пропонують у відрах. Ціна така сама.

«Віддаємо з цим відеречком та землею. А ви собі хочите, воно у вас росте у цьому ж відеречку. Або висаджуєте дома. Одразу, аби нарядити на вулиці, або вже після свят. На дачі, у дворі. Куди хочете», - пояснює продавець.

Для того, щоб ялинки не осипалися під час транспортування по домівкам клієнтів, біля дерев стоїть спеціальний пристрій по обгортці їх у сітку.

Продавці ялинок помітили, живі актуальні серед молодих сімей, де є малі діти.

«А от у людей старшого віку, більш популярні штучні ялинки. Невеличкі, які поставлять на стіл, прикрасять, а після свят сховають у коробочку. До наступного Нового Року», - продовжує Вадим.

Придивляється до ялинок Владислав Штурма.

«Поки зарання, але купувати буду однозначно живу. Зараз снігу немає. А Новий Рік – свято зимове. Як у дитинстві має бути. Тому, нехай дома хоч ялинка буде пахнути. Мандарини, цукерки. Хоча, жінка мере вже три роки пиляє, аби купив штучну. Поки тримаюсь, борюся за свій новорічний настрій», - посміхається Вінниця.info він.

Надія Леонідівна торгує поряд іграшками та має кілька штучних ялинок. Розміром до 120 сантиметрів коштує 350 гривень. Підкреслює, що її товар вінницького виробництва.

«Торгувати саме вінницькими, а не китайськими штучними ялинками почала ще з минулого року. І чи дорожчі вони, чи ні, навіть не знаю. Бо ми їх навіть не беремо. А от цього ми тільки перший день, як вийшли. Але помітила по минулим рокам, що поки мало свіжих ялинок, то штучні беруть частіше. Аби прикрасити, ще на гривень 200 можна взяти прикрас», - демонструє Вінниця.info товар, серед нього корови, бики, зайці та Діди Морози.

Нагадаємо, цього року у зв’язку з епідемією коронавірусу та з огляду на суспільний резонанс новорічну ялинку в Центральному парку імені Леонтовича все ж не встановлюватимуть, а святкові заходи перенесуть в онлайн-режим. Втім, центр міста все одно прикрасять, на магістральних вулицях встановлять святкову ілюмінацію, а на Майдані Незалежності буде традиційний святковий вертеп.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця ялинки Новий Рік ціна 
Матеріали по темі