Суспільство

У Вінниці активісти боряться з хамством на парковках: встановили таблички біля супермаркету

31 березня 2017, 11:49

 31 березня п’ятеро вінницьких волонтерів на стоянці біля Гіпермаркету «Грош» по вулиці Келецькій встановили дві таблички з написом «Це парковка для людей з інвалідністю, решта, дякуйте долі, що ваша автостоянка розташована трохи далі». Така ініціатива виникла, через те, що на парковочні місця для людей з обмеженими можливостями, займають громадяни, які не мають на це права.

Таблички за власний кошт виготовив активіст та водій Євген Штоюнда. Патрульна поліція міста та адміністрація «Грош» підтримали ініціативу.

«Мені не жаль грошей на ці «агітки». Мені жаль водіїв у візках, на милицях чи з паличкою, яким бракує місця для паркування свого авто. Бо хтось інший без совісті та грама співчуття зайняв їхнє місце своїм джипом чи таксі. І коли я побачив, як водій із особливими потребами вимушений був паркувати своє авто за 15 метрів, бо тут стояли таксисти і якісь круті на БМВ. Зробив порушникам зауваження, але отримав хамство у відповідь... Мовляв, де ти бачиш того інваліда, коли він буде я вже поїду. Тому щоб достукатись до свідомості таких «жлобів» ми встановили сьогодні ці таблички... І якщо в такий спосіб ми зможемо достукатись до свідомості бодай 10 водіїв я вважатиму цю акцію успішною», - розповів Євген.

Водночас начальник патрульних міста лейтенант Редван Усеїнов під час акції визнав, що у його підлеглих бракує часу і сил на штрафування всіх порушників на місцях для інвалідів.

«Особливу увагу цій темі нині приділяємо на Соборній, де через перекриття мосту на Київській різко побільшало авто. Звісно, якщо людина інвалід та має відповідні права, то це місце саме для її авто. Але ж ви знаєте, які машини можна побачити на таких спеціальних місцях. І таксисти не мають права стояти на цих місцях. Хоча біля «Урожаю» вони вже так адаптувались, що ледь не всі мають відповідні посвідчення. Втім, я хочу щоб всі водії розуміли - за це порушення передбачено штраф у 255 гривень і ніяких знижок чи вибачень для безсовісних водіїв не буде. Бо як ми ще зможемо їх виховати бути законослухняними та свідомими громадянами як не через такі акції та штрафи?» - зауважив Усеїнов.

Вінниця.info, за матеріалом Романа Ковальського

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: авто парковки 
Матеріали по темі