Місто

У Вінниці Артинову віддали частину стіни на його вулиці

29 липня 2010, 10:37

У Вінниці відкрито меморіальну дошку першому вінницькому архітектору Григорію Артинову на вулиці, названій на його честь.

В урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки взяли участь перший заступник голови Вінницкої облдержадміністрації Іван Мовчан і мер Вінниці Володимир Гройсман.


Над створенням меморіальної дошки працювали скульптор Юрій Козерацький та архітектор Олександр Коротких. Вони є авторами багатьох скульптурних робіт, які споруджені в різних куточках Україні.

- Ми не хотіли йти «накатаним шляхом» і робити дошку у вигляді портрету, - говорить Юрій Козерацький, - а прагнули створити таку роботу, яка б прикрашала обличчя міста і була особливою. Тому ми вирішили зобразити найбільш яскраві роботи архітектора Артинова. Коли ми почали відтворювати їх у камені, то відзначили надзвичайно високу фахову підготовку Артинова, адже всі його споруди збудовані з почуттям ритму та пропорцій. Тому ми дуже відповідально ставились до відображення кожного елементу архітектурної пам’ятки, які має Вінниця завдяки її першому архітектору.

 

Свого часу у Вінниці вже встановлювалась меморіальна дошка Григорію Артинову, але вона була зруйнована. Тому цьогоріч, до 150-річного ювілею від дня народження архітектора, було відкрито нову дошку на його честь.

Нагадаємо, що у вінницькій галереї «ІнтерШик» з 22 липня по 8 серпня проходить виставка «Вінниця очима Артинова, Артинов очима вінничан», яка приурочена до 150-річчя від дня народження Григорія Артинова, першого головного архітектора міста Вінниці.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі