Суспільство

У Вінниці біля мерії та ОДА влаштували «шкільний» пікет

19 травня 2016, 10:37

 Через три роки після реорганізації переповненої 1-ї школи та напівпустої 25-ї, яка супроводжувалась пікетами мерії, нервами, слізьми і сварками, але дала позитивний результат, у Вінниці знову «шкільні» протести. Цього року вирішили провести реформу в 5-й та 31-й школах, що на вул. Богдана Ступки, але стартувала вона теж  «не гладко»: з ультиматумами, скандалами і протестними мітингами біля мерії.

В мерії вирішили змінити ступені шкіл: 5-ту виділити для початкових класів, 31-у – віддати під середню та старшу школу. Рішення на виконком ще не виносили, спочатку представники департаменту освіти проводили зустрічі з педагогічними колективами і батьками двох навчальних закладів. В понеділок, 16 травня, директор департаменту освіти Володимир Буняк побував на зборах в 5-й школі, які пропонують зробити початковою, а вчора, 18 травня – в 31-й школі.

В 5-й школі півторагодинні «перемовини» завершились категоричним «НІ» зі сторони батьків, які висловились проти реформи і пригрозили пікетом, якщо не отримають від міськради схвального рішення про відмову від реорганізації.

Вчора в 31-й школі пересварились між собою вчителі. Одні виступали за реорганізацію, інші – проти. Завуч початкових класів Олена Сокольвак говорить що 5-та школа не має належної бази, бо навіть на уроки фізкультури ні зал, ні роздягальні не вмістять всіх учнів початкових класів.

Аргументи Володимира Буняка, про те що для дітей краще, коли початкова школа окремо від старшої, слухати ніхто не хотів. Не діяв ні на кого і приклад реформування в 2013 році 1-ї та 25-ї школи, який дав позитивні результати.

Батьки, які були присутні на зборах, виступали проти реорганізації. Директор департаменту освіти запитував, чи є умови, за яких городяни погодяться на зміни. Тоді прозвучали пропозиції, щоб реформу проводили поступово та забезпечили ремонти в школах за рахунок міського бюджету, бо з «кишень» батьків школа і так витягає багато коштів.

Якщо в 31-й школі батьки ще хоч на якийсь компроміс готові йти, то в 5-й категорично проти реорганізації. Біля сотні батьків учнів 5-ї школи вирішили пікетувати мерію з вимогою не проводити реформування їх школи. Пікетувальники вимагали зустрічі з міським головою Сергієм Моргуновим. Їм повідомили, що мера немає на місці. Заступник міського голови Сергій Тимощук попросив створити ініціативну групу і в середу прийти на зустріч з Моргуновим й обговорити проблемні питання. Така пропозиція не влаштувала людей і вони на 10 хвилин перекрили рух транспорту на Соборній, ходячи пішохідним переходом.

Протестувальники вирушили до Вінницької облдержадміністрації вимагати зустрічі з Валерієм Коровієм. До ОДА запросили 5 представників ініціативної групи, але люди проти, вимагають, щоб присутні були всі, хто прийшов. 

Врешті обрали 10 представників від батьків, які зустрілись з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, він пояснив людям, що питання з яким вони прийшли – не в його компетенції, цим займається міська рада.

Врешті, протестувальники стали на пропозицію представників міськради і домовились про зустріч ініціативної групи з Сергієм Моргуновим у середу.

Чим завершиться ідея реорганізації шкіл, слідкуйте на сайті. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школа пікет 
Матеріали по темі