Місто

У Вінниці біля міської думи чергувала Почесна варта в однострої УНР

22 січня 2017, 13:46

 22 січня на головній вулиці Вінниця у День Соборності біля приміщення колишньої міської думи з’явилась «Почесна варта тимчасової столиці». Реконструктори одягнені в однострій Української Народної республіки з гвинтівками «Мосіна», шашками, револьверами і наганами, стали учасниками церемоніалу.

«Події тих часів подарували нашому місту особливий статус. Статус – столиці Української Народної Республіки, про які наше місто в певний час забуло, і не сприймало цей статус, як важливу віху нашої української історії. Але друзі, як не згадувати про ці події, і цей момент, як в рік сторіччя української революції, як в сторіччя повстання тої першої української республіки. Ми звикли називати 1991 рік, роком проголошення нашої незалежності. Але будемо відверті – це рік відновлення держави, яка мала свою символіку, свій уряд, своє військо, але, нажаль не змогла в стояти в той момент.

Вже традиційною для нашого міста є невеликий громадський церемоніал на честь віддання почестей добі української революції і добі Української Народної Республіки», - зазначив керівник «Вінницького історичного товариства» Олександр Федоришен.

Реконструктори несли Почесну варту біля будинку колишньої міської думи, на Соборній, 67. На фасаді історичної будівлі дві меморіальні дошки – Дмитру Марковичу – видатному державному і громадському діячу, який був засновником «Просвіти» у Вінниці, та Юзефу Пілсудському. Саме в цій будівлі 17 травня 1920 року голова відродженої Польської держави перебував у Вінниці на запрошення УНР.

«Юзеф Пілсудський – очільник Польської держави, яка на той момент була союзником УНР, людина, яка разом з Симоном Петлюрою, очільником Української Народної Республіки оголошувала промову, наголошувала на спільності інтересів цих двох держав. Ми не змогли не згадати пам'ять шанобливого відношення Речі Посполитої для вояцтва УНР», - говорить О. Федоришен.

Почесна варта виходить у місто на три свята: День незалежності, День Соборності та День захисника України.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: реконструкція площа 
Матеріали по темі