Суспільство

У Вінниці будують прототип козацького корабля розміром з восьмиповерховий будинок. Фото

30 вересня 2017, 13:40

 30 вересня у Вінниці розпочали будівництво прототип козацького корабля.  14-метрову основу склали з двох соснових балок.

«Загалом, корабель буде складатися з сосни та дуба. Є домовленість з Вінницьким лісництвом про поставки деревини. Для створення корабля знадобиться 24 куби дерева», - розповіли організатори.

Історія козацького корабля пов’язана з періодом російсько-турецької війни 1736-1739 року. Для протидії турецькому флоту в Чорному морі, потрібен був десантний корабель, щоб взяти фортецю в Очакові з моря. Кораблі в Росії на той час будували на Брянській флотилії, але вправно ними управляти було нікому, окрім українських козаків, які від самого початку брали активну участь у війні. Саме через факт того, що управляли суднами українські козаки, корабель називається «козацьким». А залишки його знаходяться в музеї на острові Хортиця в Запоріжжі.

По завершенню будівництва корабель планують використовувати, як туристичний.  Він зможе приймати до 50 людей одночасно. Курсуватиме річкою Південний Буг.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця корабель козацький 
Матеріали по темі