Суспільство

У Вінниці через нестачу місць на кладовищі почали ховати на дорозі. Фото та відео

1 вересня 2017, 13:16

На Вінницькому кладовищі, яке знаходиться неподалік села Лука-Мелешківська, закінчилися вільні місця під поховання людей. Аби хоч якось розмістити могили, почали їх рити прямо на дорозі.

«Це – головне кладовище міста Вінниці, яке діяло протягом останніх 50 років. Ми йдемо з вами і бачимо, асфальт закінчується. Його мусили розрити, і на дорозі похоронити померлу людину. На сьогоднішній день склалась така, ну дуже тупикова ситуація в зв’язку з тим , що кладовище змінило свій статус.  І стало кладовищем закритого типу. Наша влада передбачила цю ситуацію і заздалегідь, ще в  кінці 70-х років було виділено  саме найзручніше місце для вінничан. Це – міжа  між Сабаровом і Бохониками. Я не знаю,чому склалася така ситуація, що виник супротив там. Але, коли до нас приходять замовляти організацію похорон,  ми проводимо свою чергу опитування міста Вінниці. І 90 відсотків людей за те, щоб там було кладовище.  І в зв’язку з тим,що хтось проти – сьогодні може постраждати майже 400-тисячне населення нашого міста», - розповів власник ритуального бюро «Реквієм» Михайло Паньків.

Нагадаємо,  на сьогодні у Вінниці закриті всі кладовища. Нового й досі немає. Аби поховати близьких, людям доводиться шукати альтернативу.

«Ви знаєте, на сьогоднішній день  дуже часто приходиться допомагати людям у виборі місць поховань, тому що люди приїздять сюди на кладовище Луки-Мелешківської,  вони бачать, що їхніх родичів змушені хоронити просто  розбиваючи асфальт. На дорогах, на проходах. Вони розуміють, що це незручно і в майбутньому буде провідувати ці могилки. І це – незручності для тих, хто уже має поховання в цих кварталах.  Дорога ж  для того, щоб по ній їздити і щоб ходили пішоходи.  То ми стараємось допомогти в цій ситуації. допомагаємо в похованні . Тому нам доводиться вирішувати питання знаходячи місця для поховань в районних  центрах, селах і інших населених пунктах області. Поки що такого масового поховання  в районах не відбувається, тому жителі області не замічають цього. Але, коли замітять – то може бути  взагалі тупикова ситуація», - додав Паньків.

Будівництво нового кладовища у Вінниці не можуть розпочати через  пікетування спецтехніки жителями мікрорайону Сабарів та іншими активістами. Конфлікт, який переріс у масові сутички, триває другим місяць.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: кладовище Вінниця немає місць 
Матеріали по темі