Суспільство

У Вінниці депутати Чаленко і Власюк організували грандіозний суботник. Прибрали в двох мікрорайонах

10 квітня 2017, 08:46

 Понад 350 співробітників компанії ViOil, жителів вінницьких мікрорайонів Малі Хутори і Олієжир 8 квітня вийшли на суботник, щоб прибрати прибережну територію біля п'яти ставків і річки Віннички. За кілька годин їм вдалося зібрати 12 вантажівок сміття, у тому числі ліквідувати одне стихійне звалище побутових відходів біля берега водойми по вулиці Чехова.

Раніше, як правило, подібні толоки організовувала міська влада, а прибирання обмежувалося парковими зонами. Громадські організації теж періодично виступають ініціаторами, але оскільки вони обмежені в людських ресурсах, то прибирають відносно невеликі території. В даному випадку вінничани взялися за очищення берегової лінії протягом 5 кілометрів по обидва береги водойм.

Люди більш старшого віку відзначають, що настільки масових санітарних заходів не проводилось навіть в «радянські часи». Правда, в більшій мірі ініціативу керівництва Вінницького олієжиркомбінату підтримали працівники підприємства. Місцевих жителів, які взяли участь у прибиранні, було не більше 10%.

«Ми вдруге проводимо такий суботник, - розповідає депутат облради Дмитро Чаленко. - Як вінничанам, нам хочеться жити в чистому місті, тому виступили з пропозицією. Співробітники погодилися, не злякалися холодної погоди і того, що напередодні йшов дощ. Приємно, що на розклеєні заздалегідь оголошення відгукнулися і ті, хто живе фактично біля берега водойми».

Навесні минулого року подібний захід був не настільки масштабним. Але, як показала практика, без регулярного нагляду місцеві прекрасні краєвиди швидко забруднюються. Потрібно змінювати світогляд, перш за все, тих, хто відпочиває біля берега та живе в безпосередній близькості від водойми.

«Залучення мешканців навколишніх будинків - важливий елемент. Коли вони побачать, що узбережжя можуть бути чистими, не стануть смітити. Ми навіть на стовпах розвісили спеціальні таблички з проханням донести відходи до контейнера. Хочеться вірити, що це подіє на людей. В цілому я вважаю, що спільно нам вдалося привести до ладу досить велику територію, а потім усім разом відпочити на нашій реконструйованій набережній, де і ми провели невеличкий пікнік з юшкою та шашликом», - говорить депутат міськради Алла Власюк.

Хочеться вірити, що з часом подібну ініціативу керівництва Вінницького олієжиркомбінату та місцевих депутатів підтримають й на інших підприємствах. Якщо врахувати, що Вінницю втретє визнали найкомфортнішим містом, то не тільки міська влада повинна організовувати чиновників на прибирання територій. Важливо, щоб в кожному мікрорайоні свої активісти збирали знайомих і дбали про чистоту своїх зелених зон без сподівання на мерію, квартальний комітет або ЖЕК.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: прибирання 
Матеріали по темі